Správy

Baranka, Cibák, Radivojevič a Ružička asistovali

05. októbra 2012

V závereÄŤnĂ˝ deĹ? pracovnĂ©ho týždĹ?a boli v KHL na programe tri zápasy. Z vĂ­ĹĄazstiev sa tešili Ufa, Spartak a Riga. V akcii sa predstavili aj štyria Slováci, priÄŤom sa všetci zapĂ­sali do bodovania.

V prvom zápase dĹ?a na seba narazili Ufa a NiĹľnekamsk. Z vĂ­ĹĄazstva 5:2 sa tešili hráči Salavatu, ktorĂ­ zaknihovali druhĂş vĂ˝hru v rade. VĂ­ĹĄaznĂ˝ gĂłl strelil Igor Mirnov, ktorĂ˝ si zo zápasu odniesol hetrik. Strelecky sa presadili aj Garejev a Filatov. Ivan Baranka zaznamenal jednu asistenciu a jednu strelu poÄŤas necelĂ˝ch 15 minĂşt v akcii. Tarkkiho z 27 striel prekonali len Blochin a Jakupov. Martin Cibák si svoje konto vylepšil tieĹľ o jednu gĂłlovĂş nahrávku. V akcii strávil 19 minĂşt a zaknihoval aj dve strely a 62,5% ĂşspešnosĹĄ na vhadzovaniach.

Spartak po včerajšej prehre v derby s CSKA privítal Čerepovec, ktorý ťahal dvojzápasovú sériu výhier. Tá však prišla ku svojmu koncu, pretože moskovský celok vyhral 3:2 zásluhou gólu Morrisonna z druhej minúty predĺženia. Jednou asistenciou k výhre pomohli aj Branko Radivojevič a Štefan Ružička. Z ich spoluhráčov sa z gólov tešili aj Želdakov a Šefer. Borisov urobil 25 zákrokov. Prekonali ho Kazinov a Ryazancev. Radivojevič odohral 16 a pol minúty, Ružička 17.

Piatkový program ukončil súboj medzi Rigou a Čechovom, v ktorom sa z výhry 2:1 po predĺžení tešil domáci výber. Rozhodujúci gól vsietil Karsums, ktorý nadviazal na gól Carleho z normálnej hracej doby. Tellqvist urobil 30 zákrokov a prekonať ho dokázal len Dvurečenskij. Riga vyhrala druhý zápas z posledných štyroch, kým Čechov prehral štvrtý z posledných piatich.