Sumáre

Podhradský pomohol k výhre, Lev podľahol Ovečkinovi

09. októbra 2012

Pražský Lev v O2 Aréne prilákal rekordných 16 317 divákov, no tí sa nedočkali víťazstva proti Dynamu Moskva. V pondelok sa odohrali aj ďalšie dva duely, v ktorých sa z výhier tešili Donbass a Riga. K výhre Donecku prispel gólom i Peter Podhradský.

V Donecku padali góly až v druhej polovici stretnutia a na radosť domácich fanúšikov vyhrali hokejisti Donbassu, ktorí si poradili s Čerepovcom 4:1. V závere druhej časti hry strelil víťazný gól Nedorost. Kiiskinen, Peter Podhradský a Pettersson pridali ostatné góly ukrajinského klubu, ktorý vyhral iba druhý domáci duel v sezóne. Ersberg zlikvidoval 34 striel a o čisté konto ho obral dve minúty pred koncom Stoljarov. Zo Slovákov nastúpili aj Jaroslav Obšut (19:10) a Tomáš Matoušek (8:58). Podhradský odohral 14 minút.

V Prahe padol rekord KHL v návštevnosti, keÄŹ si duel proti Dynamu pozrelo v O2 ArĂ©ne 16 317 divákov. TĂ­ videli len jeden gĂłl a nanešťastie padol do domácej brány. Lev mal v prvej tretine prevahu, ale gĂłl v nej nepadol ani na jednej strane. To istĂ© platilo aj o druhej ÄŤasti zápasu, v ktorej sa hra vyrovnala a oba tĂ­my si vypracovali viacerĂ© gĂłlovĂ© šance. Nakoniec ku gĂłlovĂ©mu momentu došlo v Ăşvode tretej tretiny, kedy Alexander OveÄŤkin vyuĹľil skrumáž pred bránou, aby prekonal Pöpperleho. K šiestej vĂ˝hre obhajcu titulu v rade pomohol ÄŤistĂ˝m kontom Alex Jerjomenko, ktorĂ˝ zlikvidoval 29 striel. Dominik GraĹ?ák odohral 24 a pol minĂşty. Bol najvyĹĄaĹľenejším muĹľom zápasu. V drese domácich nastĂşpilo sedem Slovákov, vrátane Zdena Cháru. Ten odohral opäť len zhruba 19 a pol minĂşty. Pöpperle urobil 28 zákrokov.

Jamie Johnson strelil gól v tretej minúte predĺženia, aby rozhodol o víťazstve Rigy 2:1 nad Minskom. Strelecky sa presadil aj Alexandre Giroux a Mikael Tellqvist urobil 20 zákrokov. Prekonal ho len Alexander Kulakov. Bieloruský tím od štvrtej prehry v rade nezastavilo ani 25 zákrokov Pekku Rinneho.