Slovan prehral s Ufou po nájazdoch, Chára s prvým gólom

Autor: Marek KantorĂ­k  /   13. októbra 2012

BratislavskĂ˝ Slovan odohral v sobotu zápas na Äľade Ufy, kde prehral 2:3 po samostatnĂ˝ch nájazdoch, ale zĂ­skal aspoĹ? jeden bod. Do streleckej listiny s zapĂ­sali štyria Slováci vrátane obrancu Zdena Cháru. Rastislav StaĹ?a prispel k vĂ˝hre.

Ufa porazila Slovan 3:2 po nájazdoch

Od zaÄŤiatku zápasu boli aktĂ­vnejší domáci hráči a Slovan sa do Ăştoku dostával iba ojedinele. Ufa totiĹľ napádala svojho sĂşpera uĹľ pri rozohrávke a hostia sa do ĂştoÄŤnĂ©ho pásma dostávali nahadzovanĂ­m pukov na zadnĂ˝ mantinel. PrvĂş poÄŤetnĂş vĂ˝hodu mal slovenskĂ˝ majster, ale nevyšla mu. Následne oslabil BratislavÄŤanov mladĂ­k DaĹ?o, ktorĂ˝ si vyslúžil trest 2+10 za Ăşder do oblasti krku. Janus podrĹľal svoje muĹľstvo v presilovej hre po tom, ÄŤo VišĹ?ovskĂ©mu unikol Proškin, ktorĂ©ho obranca sekol a rozhodca nariadil trestnĂ© strieÄľanie. Proškin sa rozhodol vyskúšaĹĄ blafák, ale Janus skvele zasiahol. Skvele zlikvidoval aj šance Chlystova a Pihlstroma

V oslabení hrali Slovanisti aj v úvode druhej časti, ale naďalej odolávali tlaku minuloročného víťaza Kontinentálnej hokejovej ligy. Šanca belasých prišla v 34. minúte a skóre zápasu otvoril Martin Bakoš. V závere druhého dejstva mal opäť prácu Janus. Pri vylúčení kapitána Šatana mal vyrovnávajúci gól na hokejke Svitov, ktorý ani na dvakrát nepretlačil puk za chrbát mladého gólmana. Prešovský rodák mal po dvoch tretinách na svojom konte 21 úspešných zákrokov.

V 44. minĂşte sa Salavat doÄŤkal vyrovnávajĂşceho gĂłlu, ktorĂ©ho autorom bol KoÄľcov. Ten vyslal spomedzi kruhov do pravĂ©ho hornĂ©ho rohu. VzápätĂ­ putoval na trestnĂş lavicu Mikúš a hostia mali plnĂ© ruky práce, aby udrĹľali nerozhodnĂ˝ stav. V polovici tretiny hral Slovan presilovĂş hru, ale práve v nej inkasoval druhĂ˝ gĂłl. Na obrannej modrej ÄŤiare sa k puku dostal Chlystov, potiahol a prihral voÄľnĂ©mu Pihlstromovi, ktorĂ˝ strieÄľal do poloodkrytej bránky. Ĺ atan spálil dve dobrĂ© šance. Po Ĺ?om nepochodil ani bekhendovĂ˝m zakonÄŤenĂ­m BartoviÄŤ. Aktivita hostĂ­ mala nakoniec svoje ovocie. V závere stretnutia predviedol Ä˝ubomĂ­r VišĹ?ovskĂ˝ svoje ofenzĂ­vne schopnosti. NajskĂ´r minul spomedzi kruhov bránku, ale v následnej akcii sa natlaÄŤil pred bránkovisko a bekhendom poslal duel do predĺženia.

V nadstavenom čase mal viac práce Janus, ktorý musel byť v pozore od úvodných sekúnd. Rozhodnutie mal na hokejke Bartovič, ale ani druhý brejk bekhendovým zakončením nepremenil. V poslednej minúte neskórovali ani Pihlstrom a Arťušin. Miklík, ktorý vo štvrtok v Nižnekamsku premenil svoj nájazd, tentoraz neskóroval. Šatanovi nevyšiel zámer prekonať brankára medzi nohy a Vondrka pálil vedľa ľavého horného rohu. O domácom víťazstve rozhodol Chlystov, ktorý prekonal Janusa bekhendom. Brankár Slovana inak zlikvidoval 34 striel.

Špirko dvojbodový, Chára s premiérovým gólom

Do Jekaterinburgu prišiel veľkoklub SKA Petrohrad a očakával sa jasný priebeh zápasu. Opak bol však pravdou. Domáci zaskočili SKA a po ôsmich minútach vyhrávali vďaka gólom Straku a Piroša 2:0. Hosťom pomohol oddychový čas, po ktorom strelili tri góly (Tichonov, Kovaľčuk, Tarasenko) a ešte v prvej tretine otočili stav zápasu vo svoj prospech. Tichonov zvýšil na začiatku druhej tretiny na rozdiel dvoch gólov, ale v druhej polovici zaznamenal Simakov dva góly a domáci vyrovnali. Do šatni ale nakoniec odchádzali spokojnejší hostia. V závere sa strelecky presadil Klimenko, na ktorého gól odpovedal v 45. minúte Slovák Rastislav Špirko. Vyrovnaný zápas nakoniec rozhodol Martensson, ktorý sa do streleckej listiny zapísal v 48. minúte. V domácom drese nastúpil aj obranca Branislav Mezei. Na ľade strávil viac ako 21 a pol minúty, počas ktorých vyslal na Bobrovského štyri strely. Špirko nazbieral aj jednu asistenciu a šesť striel. V zápase odohral 23 a pol minúty. SKA vyhral štvrtý zápas z posledných piatich (tretí v sérii), zatiaľ čo Avtomobilist utrpel štvrtú porážku v posledných piatich dueloch.

DramatickĂ˝ záver stretnutia videli diváci v Kazani, kde zĂ­skal tri body domáci tĂ­m vÄŹaka gĂłlu Kornejeva v ÄŤase 59:48. Bodku za zápasom dal štyri sekundy pred koncom Abdulin (prázdna brána) a KazaĹ? vyhrala 4:2. Pesonen a Kapanen strelili ÄŹalšie dva gĂłly a Barulin chytil 29 striel. V Ăşvodnej tretine ho prekonal obranca Zdeno Chára, ktorĂ˝ si otvoril streleckĂ˝ účet v KHL, a v 54. minĂşte inkasoval gĂłl z hokejky Klepiša. Chára bol najvyĹĄaĹľovanejším hráčom zápasu. na Äľade strávil 24 minĂşt. V drese praĹľskĂ©ho Leva nastĂşpili aj ÄŹalší štyria slovenskĂ­ hokejisti.

StaĹ?a vyhral, Obšut asistoval

NiĹľnekamsk sa od ĂşvodnĂ˝ch minĂşt zahrĂ˝zol do CSKA a vĂ˝sledkom boli štyri strelenĂ© gĂłly v prvej tretine. Subbotin zaznamenal jeden gĂłl a dve asistencie. NiĹľnekamsk nakoniec nedokázal odolaĹĄ streleckej prevahe armádneho klubu a prehral 4:5 po predĺženĂ­. V ÄŤase 54:35 rozhodol o vĂ˝hre hosĹĄujĂşceho celku Grabovskij. V normálnej hracej dobe skĂłrovali Alexander Radulov (2), Grigorenko a Kvaša. StaĹ?a, ktorĂ©ho prekonali aj Polygalov, Mamašev a Koukal, zneškodnil 24 striel. Domáci Dalton ÄŤelil aĹľ 54 strelám.

Obranca Alexander Babčuk strelil v úvode druhej tretiny presilovkový gól, ktorý priniesol Donbassu tri body za najtesnejšie víťazstvo nad Čechovom. Prsty v góle mal aj obranca Jaroslav Obšut, ktorý nazbieral asistenciu. Skvelú premiéru v KHl má za sebou brankár Donecka Goryačevskich, ktorý chytil všetkých 30 striel a udržal čisté konto. Obšut (23:08) bol najvyťaženejším hráčom stretnutia. Do hry zasiahol aj obranca Peter Podhradský (17:12).

VĂ­ĹĄazne aj Omsk, ÄŚeÄľabinsk, JaroslavÄľ a Dynamo
Belov strelil rozhodujúci gól šesť minút pred koncom, Ramo zlikvidoval 27 striel, aby Omsk vyhral nad Rigou 4:2. Frolov, Ljamin a dvojbodový Sergej Kosticyn pridali ostatné góly Avangardu. Daugavins a Karsums boli strelcami dvoch gólov Rigy. Útočník Tomáš Záborský nebodoval a v akcii strávil zhruba 19 minút, počas ktorých zaznamenal dve strely.

Čeľabinsk sa po dvoch prehrách opäť radoval z víťazstva, keď pred vlastnými fanúšikmi porazil Atlant 4:2. Popov rozhodol o zisku troch bodov v 53. minúte. Garnett urobil 23 zákrokov.

Magnitogorsk vyhrával nad Jaroslavľom 2:0 po dvoch tretinách, ale nakoniec prehral 2:3 po nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Apalkov. Dvojgólový Averin odpovedal na presné zásahy Hodgmana a Platonova. Domáci ohrozili Varlamova až 42-krát.

MoskovskĂ© Dynamo, bez Slováka Dominika GraĹ?áka zvládlo domáci zápas proti Novokuznecku a vyhralo 3:2. Mosaljov bol autorom vĂ­ĹĄaznĂ©ho gĂłlu, Babenko a Ĺ afigulin tieĹľ skĂłrovali. Volkov urobil 18 zákrokov.