Slováci v KHL

Slovan vstĂşpil do European Throphy vĂ­ĹĄazstvom

09. augusta 2013

Bratislavský Slovan v piatok odohral svoj prvý zápas v rámci turnaja European Trophy 2013. V súboji proti neďalekej Viedni zvíťazil presvedčivo 6:2, aby si na konto pripísal prvé tri body.

Slovan Bratislava – Vienna Capitals 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Góly: 6. Sersen (Sigalet, Miklík), 9. Sersen (Miklík, Škoula), 20. A. Šťastný (T. Mikúš), 23. R. Mráz (Ďatelinka), 35. Bartovič (Škoula), 40. Hudáček (Sigalet, Ďatelinka) – 28. Schlacher, 53. Ouellette (Veideman)

Zostava Slovana: KopĹ™iva – Sersen, Ĺ koula, Sigalet, Mojžíš, ÄŽatelinka, Ĺ tajnoch, Brejčák, Kolena – BartoviÄŤ, BliĹľĹ?ák, NetĂ­k – Vondrka, Ă–lveckĂ˝, MiklĂ­k – DaĹ?o, Kukumberg, Hudáček – T. Mikúš, Ĺ ĹĄastnĂ˝, Mráz

Michal Sersen strelil dva góly, Andrej Šťastny vsietil ten víťazný a strelecky sa presadili aj Richard Mráz, Milan Bartovič a Libor Húdáček. Miroslav Kopřiva veľkému počtu striel nečelil, ale musel predviesť aj niekoľko kvalitných zákrokov. Prvý raz inkasoval v 28. minúte za stavu 4:0. Okrem Schlachera ho neskôr v tretej tretine prekonal aj Oullette. Bratislavčania v zápase viedli 4:0 i 6:1 a vychádzali im aj početné prevahy – využili tri presilovky. Zápas v niektorých momentoch, hlavne v druhej dvadsaťminútovke spestrilo niekoľko šarvátok.

Slovan odohral celkovo druhý zápas Južnej divízie, v ktorej má na konte tri body aj pražská Sparta. Tá v utorok zdolala Chomutov pomerom 6:1. „Belasých“ čaká ďalší duel v utorok a to práve v Prahe.