Bodovali siedmi Slováci, Petrohrad krok od postupu

Autor: Marek Kantorík  /   26. februára 2011

V štyroch sobot?ajších zápasoch prvého kola tohtoročného play-off KHL vyhrali Mytišči, Petrohrad a Minsk. Zo Slovákov bodovali Baranka, Ružička, Surový, Petrovický, Demitra, Gra?ák a Podhradský. Prví traja menovaní sa zapísali do listiny strelcov, ostatní asistovali.

Západná konferencia

Americký brankár Robert Esche chytil 37 striel a výraznou mierou pomohol Minsku k výhre nad Jaroslavľom v pomere 2:1. Rozhodujúci gól stretnutia dal v desiatej minúte Platt, ktorému prihral Peter Podradský. Jednou asistenciou k víťazstvu pomohol Petr Sýkora. Bodoval aj Pavol Demitra, ktorý nahral Josefovi Vašíčkovi na jediný gól Lokomotivu. Po troch zápasoch vyhráva bieloruský klub 2:1. Zápas sledovalo v Minsk Aréne rekordných 15 982 divákov.
Minsk - Jaroslavľ 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 1. Petrasek (Sýkora, Glazachev), 10. Platt (Podhradský), 30. Kulakov, 50. Drozd (Stefanovich) - 4. Vašíček (Demitra)

Michal Barinka (LOK) 19:15, 1 strela

Lauris Darzins strelil jeden gól (víťazný) a zaznamenal aj dve prihrávky, Redlihs dvakrát skóroval, aby Riga vyhrala nad Dinamom Moskva 5:1. Jedným gólom k víťazstvu pomohol útočník Tomáš Surový. Bodovali aj jeho dvaja krajania. Róbert Petrovický (Riga) aj Dominik Gra?ák (D. Moskva) zaknihovali po jednej asistencií. Lotyšský klub sa v sérii ujal vedenia 2:1.
Riga - D. Moskva 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Góly: 2. M. Redlihs (Trotter, Darzins), 13. Darzins (Galvins, Trotter), 33. Nizivijs (Cibulskis, Petrovický), 51. Surový (Karsums), 58. M. Redlihs (Darzins, Trotter) - 19. Komarov (Gra?ák)

Strely na bránu: 20-19
Brankári: Tellqvist - Garnett

Róbert Petrovický (RIG) 11:25, 0+1
Tomáš Surový (RIG) 18:14, 1+0, 2 strely
Dominik Gra?ák (DIN) 20:35, 0+1, 3 strely
Martin Štrbák (DIN) 19:12, 1 strela

Petrohrad zvíťazil na ľade moskovského Spartaka 5:2 a v sérii vyhráva už 3:0. Víťazný gól strelil But a k výhre pomohli aj českí útočníci Petr Průcha a Petr Čajánek. Prvý menovaný zaznamenal jeden gól, Čajánek dvakrát prihral. Brankár Jakub Štěpánek chytil 23 striel a prekonať ho dokázali len Ivan Baranka, ktorý pre zranenie nedohral duel, a Štefan Ružička. Veterán Dominik Hašek kryl 29 striel.
Spartak - Petrohrad 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Góly: 20. Baranka (Piganovich, Gubin), 33. Ružička (Gubin) - 15. Weinhandl (Yashin Grebeshkov), 30. Průcha (Rybin), 38. But (Čajánek, Sushinsky), 50. Afinogenov (Čajánek), 60. Afinogenov)

Jakub Štepánek (SKA) 23/25

Ketov strelil v 60. minúte rozhodujúci gól, ku ktorému pridal aj jednu asistenciu, a Čerepovec vyhral nad Mytišči tesne 2:1. Schipachev tiež skóroval za Severstaľ, ktorý sa v sérii dostal do vedenia 2:1. Jediný gól Mytišči dosiahol v 30. minúte Nepriayev. Slováci ani Česi nebodovali.
Čerepovec - Mytišči 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 49. Schipachev (Ketov), 60. Ketov - 30. Nepriayev (Khomitsky, Glukhov)

Strely na bránu: 30-38
Brankári: Koshechkin - Koval

Martin Cibák (ČER) 11:39, 2 TM
Jaroslav Obšut (MYT) 22:13, 2 strely

Ondřej Němec (ČER) 16:13, 1 strela
Josef Straka (ČER) 17:54, 2 strely