Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

Mešár opäť bodoval. On aj Dvorský sú k dispozícii pre reprezentáciu!

19. apríla 2024

Svoje posledné zápasy v tejto sezóne OHL odohrali vo štvrtok slovenskí útočníci Filip Mešár a Dalibor Dvorský, ktorí by teraz mohli byť k dispozícii slovenskej reprezentácii pripravujúcej sa na majstrovstvá sveta.

Oba tímy veľkých slovenských talentov prehrali aj štvrtý zápas v druhom kole a ich tímy tak vypadli z hry o majstrovský titul. Mešár zaznamenal asistenciu, mínusový bod a menší trest za vysokú hokejku pri prehre Kitcheneru 3:4 s Londonom, Dvorský si pripísal dve „mínusky“ pri prehre Sudbury 0:5 s North Bay.

Mešár sa s play-off lúči so 16 bodmi (1+15) z 10 duelov, pričom v lige sa nenájde hráč, ktorý by v tomto bode mal viac bodov. Dvadsaťročný rodák zo Spišskej Belej zaznamenal ďalších 52 bodov (19+33) v 45 dueloch základnej časti.

Článok pokračuje pod reklamou


Dvorský sa s play-off lúči ako 20. najproduktívnejší hráč ligy s 10 bodmi (3+7) z deviatich duelov. V základnej časti sa mu darilo skvelo, keď v 52 stretnutiach strelil 45 gólov a nazbieral 88 bodov.

Obaja boli draftovaní v NHL už v prvom kole – Mešár v roku 2022 z 26. miesta Montrealom a osemnásťročný zvolenský rodák vlani z 10. miesta St. Louis.

K ich potenciálnej účasti na MS v Česku sa nedávno vyjadril aj generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan, ktorý podľa TASR povedal: „Mladých hráčov je oveľa lepšie zaradiť do prípravy skôr, tak ako Petrovského. Lebo potom prídu Cehlárik, či Hrivík a to už bude viac o ladení ako o skúšaní. Nie je to nemožné, ale v druhých dvoch týžd?och prípravy menej pravdepodobné. Naviac máme ešte zápasy v Nemecku a tam môžu viacerí potvrdiť formu a miest bude menej.“
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist