Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

Jeden slovenský útočník oslavuje postup, druhý smúti. Pekarčík hviezdil + video

22. apríla 2024

V nedeľu sme videli slovenských zástupcov v play-off USHL aj QMJHL.

QMJHL

Séria medzi Drummondvillom a Sherbrooke je po šiestich zápasoch rozhodnutá. Po výhre 6:1 sa z postupu do tretie kola tešil Peter Repčík, ktorý pri nedeľnej výhre Voltigeurs zaznamenal dve trestné minúty za vysokú hokejku. Kým jeho tím narazí teraz na Victoriaville, sezóna skončila pre Františka Deja, ktorý v nedeľu tiež nebodoval.Článok pokračuje pod reklamou


USHL

Treťou hviezdou zápasu sa stal Juraj Pekarčík, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie, aby Dubuque vyrovnalo stav série proti Youngstownu na 1:1 výhrou 6:0. Slovenský útočník si pripísal aj tri „plusky“. Jeho náprotivok, Daniel Jenčko, nebodoval.


Nebodoval ani Libor Nemec, ktorý si pripísal „mínusku“ pre prehre Green Bay 1:4 s Muskegonom, ktorému sa tiež podarilo vyrovnať stav série. A bolo to aj zásluhou Šacha Gadžijeva, ktorý kryl 22 z 23 striel. Adam Gajan opäť nechytal.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist