DvadsaĹĄsedemroÄŤná rodáčka z Minska podala opäť skvelĂ˝ beĹľeckĂ˝ vĂ˝kon, priÄŤom na streÄľnici netrafila len jeden terÄŤ z dvadsiatich. S celkovĂ˝m ÄŤasom 35:25,6 minĂşty predstihla o 20 sekĂşnd striebornĂş ÄŚešku Gabrielu SoukalovĂş, tretia Tiril Eckhoffová z NĂłrska na Ĺ?u stratila 27 sekĂşnd.
„SnĂvala som od detstva o tom, Ĺľe raz sa stanem olympijskou šampiĂłnkou. Teraz mám tri zlatĂ© a pocit, Ĺľe sa mi splnili všetky sny. VeÄľmi pekne ÄŹakujem všetkĂ˝m, ktorĂ ma povzbudzovali," povedala DomraÄŤevová v cieli pre olympijskĂ˝ informaÄŤnĂ˝ servis.
Jediná Slovenka v pretekoch, Anastasia Kuzminová, ktorá štartovala s ÄŤĂslom 1, minula spolu aĹľ päť terÄŤov, ÄŤo ju odsunulo na koneÄŤnĂ© 27. miesto so stratou 3:24,7 minĂşty na vĂĹĄazku. O zisk cennĂ©ho kovu sa najbližšie pokĂşsi zabojovaĹĄ v stredajšĂch zmiešanĂ˝ch štafetovĂ˝ch pretekoch.
Biatlonové preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km: 1. Darja Domračevová (Biel.) 35:25,6 min (1 tr. okr.), 2. Gabriela Soukalová (ČR) +20,2 s (1), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +27,3 (1), 4. Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem.) +28,3, 5. Teja Gregorinová (Slovin.) +39,4,...27. Anastasia Kuzminová (SR) +3:24,7 (5)
Čítať ďalší článok:
VĹŻjtek taktiku na ÄŚechov nechce prezradiĹĄ