Články

Slovan v závere zatlačil, zvrat sa mu však nepodaril

SlovakKHL.sk  ·  25.08.2016
Hokejistom Slovana vo štvrtok nevyšla prvá tretina a doplatili na to. Napriek veľkej snahe sa im duel otočiť nepodarilo a nakoniec podľahli Togliatti 2:5.

Hrdinom domáceho tímu, ktorý vyhral štvrtý vzájomný zápas po sebe, bol brankár Ježov. Toho „Belasí“ zasypali 40 strelami, pričom 20 z nich čelil v tretej tretine. Zvýšená aktivita priniesla dva góly z hokejok Taffeho a Cheechooa, ale to na zvrat nestačilo.

Lada si základy víťazstva postavila v prvej tretine, keď skórovali Bočarov a Achmetov. V tretej tretine pripravil Filatov svojim spoluhráčom tri góly. Krysanov najskôr zvýšil na 3:0 a a následne Bumagin s Johanssonom odvrátili počas presiloviek v 59. a 60. minúte drámu po tom, čo sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól. Brust inkasoval päť gólov z 25 striel.

Slovan má po prvých dvoch zápasoch sezóny na konte nulu. Teraz ho však čaká návrat domov, kde najbližšie odohrá súboj proti Nižnému Novgorodu. Na programe je v pondelok 29. augusta.

Togliatti – Slovan 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Góly: 10. Bočarov (Sotnieks, Šenfeld), 19. Achmetov (Strelcov, Sinicyn), 51. Krysanov (Filatov), 59. Bumagin (Filatov), 60. Johansson (Filatov) – 54. Taffe (Jeglič), 54. Cheechoo (Plastino)

Zostava Slovana: Brust (Pogge) – Meszároš, Kundrátek, Plastino, Švarný, Luža, Starosta, Pokorný – Cheechoo, Taffe, Chipchura – Nedorost, Jeglič, Valský – Viedenský, Skalický, Lušňák – Zigo, Šiška, Kubalík – Hlinka.

Zostava Togliatti: Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Gurkin, Bolšakov, Maleňkich, Korjagin, Sinicyn – Filatov, Bumagin, Johansson – Bělousov, Krysanov, Děmagin – Šenfeld, Komarov, Bočarov – Achmetov, Zernov, Strelcov – Mokšancev.