Slováci v KHL

Bakoš strelil prvý gól v drese Kunlunu + video

Autor: Marián Masaryk  /   23. októbra 2016

Slovenský útočník Martin Bakoš sa dočkal prvého presného zásahu v tejto sezóne. Bol to však jediný gól Kunlunu Red Star, ktorý v nedeľu podľahol doma obhajcovi Gagrinovho pohára 1:5.

Dvadsaťšesťročný rodák zo Spišskej Novej Vsi skóroval v 15. minúte duelu za stavu 0:2, keď mu spoluhráč Sean Collins naservíroval puk pred odkrytú bránu Košečkina. Brankár Metallurgu Magnitogorsk doplatil na chybu pri rozohrávke.

Pre Bakoša to bol druhý bod v ročníku, prvý v podobe asistencie si pripísal v historicky prvom zápase čínskeho klubu v súťaži. Neskôr však vynechal 12 z doterajších 21 duelov pre zranenie.

Víťaz slovenskej extraligy so Slovanom (2012) a českej s Libercom (2016) odohral proti dvojnásobnému šampiónovi KHL takmer 18 a pol minúty s piatimi strelami na bránu.

Jeho spoluhráč a krajan Tomáš Marcinko odkorčuľoval 15 minút s bilanciou jedna strela, šesť trestných minút a šesť vyhraných vhadzovaní z jedenástich (54,55 %).