Reprezentácia

Slovakia Cup: Slováci deklasovali Rusov a budú obhajovať titul!

Autor: Marián Masaryk  /   10. februára 2017

Slovenskí hokejisti odštartovali v piatok o 18:00 domáci Slovenský pohár jasným víťazstvom nad Ruskom v pomere 6:2 a opäť zabojujú o titul.

SLOVENSKO – Rusko OV do 23 rokov 6:2 (2:0, 0:0, 4:2)
Góly: 9. L. Hudáček (Cingel,Čajkovský)(PP). 17. Gernát (Cingel,Čajkovský), 43. Švarný (Gra?ák, Suja), 43. Macík, 44. L. Hudáček, 59. Hrnka – 48. Šenfeld (Vasilevskij), 59. Garejev
Strely: -, Trestné minúty: 6-8

Slováci boli od úvodu aktívnejší a pomohli im k tomu aj dve rýchle presilové hry. Druhú z nich využil v 9. minúte na otvárací gól Libor Hudáček po peknej individuálnej akcii. Od mantinelu sa kľučkami preštrikoval pomedzi dvoch hráčov medzi kruhy, odkiaľ presne zakončil bekhendom. Domáci tím na ľade dominoval a v 17. minúte mu bol druhý gól. Prvýkrát v reprezentácii skóroval Martin Gernát. Slovensko prestrieľalo Rusov v 1. tretine pomerom 16:1. V druhej tretine Rusi pridali, ale nedokázali prekonať Júliusa Hudáčka. V úvode 3. časti hry udreli Slováci hneď trikrát. Najskôr Ivan Švarný delovkou využil presilovku, po polminúte Radoslav Macík z úniku zvýšil na 4:0. Piaty gól, svoj druhý v zápase, pridal o necelú minútu Libor Hudáček. Rusom sa podarilo so šťastím znížiť v 48. minúte z 11. strely na bránu v dueli zásluhou Šenfelda. Garejev v 59. minúte ešte využil presilovku, ale Tomáš Hrnka spečatil triumf 6:2.

Za najlepšieho hráča domácich bol vyhlásený Marek Slovák. Slovensko vo skvelej atmosfére hladko zdolalo Rusko a v sobotu o 18:00 vyzve Švajčiarsko v boji o celkové prvenstvo na turnaji. Má šancu zaknihovať víťazný hetrik na Slovakia Cupe.

Zostava SLOVENSKA: J. Hudáček – Jánošík, Čereš?ák, Gernát, Čajkovský, Švarný, Gra?ák, Šedivý – Hrnka, Slovák, Tvrdo? – L. Hudáček, Cingel, Kudrna – Bakoš, Suja, Skokan – Šťastný, Luš?ák, Macík – Buc

Zostava Ruska: Bobkov (Šaryčenkov) – Rafikov, Manuchov, Naumenkov, Koriagin, Judin, Beliakov, Provolnev, Vasilevskij – Lešenko, Kraskovskij, Kadejkin – Kosov, Kaletnik, Shenfeld – Kazakov, Rasskazov, Michejev – Varfolomejev, Osnovin, Garejev