Reprezentácia

Švajčiari získali Slovakia Cup na úkor Slovákov

Autor: Marián Masaryk  /   11. februára 2017

Slovenskí hokejisti nedokázali obhájiť domáci Slovakia Cup. Vo finále 15. ročníka turnaja podľahli Švajčiarsku 3:4 a skončili na druhom mieste.

SLOVENSKO – Švajčiarsko 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Góly: 36. Gernát (Cingel), 37. Bakoš (Šedivý), 56. Čereš?ák (Šťastný, Luš?ák) – 2. Riat (Sutter, Zangger), 9. Sutter (Senteler, Leone), 29. Leone, 47. Fazzini (Hofmann)
Strely: -, Trestné minúty: 4-8

Slováci nezačali finále vôbec dobre. Už po 87 sekundách hry otvoril skóre hosťujúci Riat, ktorý pred Jánusom tečoval strelu Suttera. Domáci hrali potom dve presilovky, ale nedokázali v nich vyrovnať. Naopak, v 9. minúte zvýšil náskok Švajčiarov na 2:0 Sutter presnou strelou zápästím z pravého kruhu. Slováci sa tlačili do útoku, ale nepomohla im ani tretia presilovka. V polovici duelu, navyše, opäť inkasovali. Leone využil zmätok pred Jánusovou bránou. Domácim sa podarilo zdramatizovať zápas v závere druhej tretiny, keď v rozmedzí 66 sekúnd znížili stav na 2:3 Martin Gernát s Martinom Bakošom. Švajčiari si obnovili dvojgólový náskok v 47. minúte po chybe domácich a následnom prečíslení. Na 4:2 zvýšil Fazzini. Iskierku nádeje vykresal Slovensku Peter Čereš?ák, ktorého nahodenie v 56. minúte prekvapilo Boltshausera. Vyrovnať sa však domácim už nepodarilo, a tak nezískali tretí Slovakia Cup v sérii.

Švajčiarsko zdolalo v prvom zápase na turnaji Bielorusko 4:2. Tretie miesto obsadil olympijský výber Ruska.

Zostava SLOVENSKA: Janus (Konrád) – Jánošík, Čereš?ák, Gernát, Čajkovský, Švarný, Šedivý, Valach – Hrnka, Slovák, Macík – L. Hudáček, Cingel, Kudrna – Bakoš, Suja, Skokan – Šťastný, Luš?ák, Buc

Zostava Švajčiarska: Boltshauser (Senn) – Marti, Fora, Paschoud, Heldner, Guerra, Sutter, P. Baltisberger – Jörg, Walser, Schmutz – Zangger, Albrecht, Riat – Fazzini, Hofmann, Ch. Baltisberger – Herren, Senteler, Leone