Hrivík skóroval proti Hudáčkovi a tešil sa aj z výhry + video (príprava)

Autor: Marián Masaryk  /   26. augusta 2018

Posledná augustová nedeľa priniesla v KHL najrušnejší de? prípravného obdobia pred sezónou 2018/19. Pre Slovákov bol zaujímavý vôbec prvý súboj Mareka Hrivíka s Júliusom Hudáčkom.

Spartak Moskva – Viťaz Moskovská oblasť 3:4 SN (0:2, 2:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Góly: 22. Filatov (Truniov, Zubov), 33. Maxwell (Kulik, Nikoncev), 49. Maxwell (Gončarov) - 6. Aaltonen)(Rendulič)(PP), 7. HRIVÍK (Aaltonen, Mozík)(PP), 28. Nikulin (Lazarev), rozh. SN Kokarev
Brankári: HUD?ČEK/Bespalov – Samonov
Strely: 16–8, Trestné minúty: 8–16

Na štadióne CSKA Moskva prehrával Spartak po prvej tretine 0:2, keď Hudáčka prekonali Miro Aaltonen s Hrivíkom v rozmedzí 76 sekúnd v presilových hrách. V 28. minúte inkasoval tretíkrát z hokejky Alexandra Nikulina a pustil do brány Nikitu Bespalova. Moskovskému tímu sa podarilo dohnať stratu vďaka jednému gólu Nikitu Filatova a dvom od Bena Maxwella. Ďalšie už nepadli v normálnom hracom čase ani v predĺžení, a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V nich o triumfe Viťazu 4:3 rozhodol Denis Kokarev v piatej sérii. Hrivík svoj pokus v tretej sérii proti Bespalovovi nepremenil.

Napriek výhre Viťaz zostal posledný štvrtý v tabuľke turnaja o Pohár primátora Moskvy. Spatak skončil tretí za víťazným Dynamom a druhým CSKA. V pondelok a v utorok sa odohrá v KHL posledných šesť prípravných zápasov pred novým ročníkom. Slovan Bratislava zakončí leto utorkovým súbojom s Mladou Boleslavou. Sezónu 2018/19 otvorí 1. septembra zápas o Otvárací pohár medzi obhajcom titulu z Kazane a Petrohradom.