Slováci v KHL

Hudáček vychytal výhru, Bakoš sa pobil

12. januára 2020

V nedeľu sa v KHL odohralo osem zápasov a v štyroch si zahrali aj Slováci. Ani jeden nebodoval, polovica sa tešila z výhry.

Brankár Július Hudáček zastavil 20 z 21 striel, aby doviedol moskovský Spartak k povinnej výhre nad trápiacim sa Minskom 5:1.

Z víťazstva sa tešil aj útočník Martin Bakoš, ktorého Vladivostok uspel rovnakým pomerom nad Kaza?ou. Bakoš nebodoval, ale zaznamenal plusový bod, jednu strelu, jeden bodyček a dokonca sa pobil s Albertom Jarullinom. V akcii strávil 15 minút a 18 sekúnd.

Dôvod na radosť nemali slovenskí obrancovia. Michal Čajkovský odohral 18 a pol minúty s dvoma trestnými minútami a jedným bodyčekom proti Petrohradu, ktorý porazil moskovské Dynamo 2:1 po predĺžení. Ani bod nezískala Riga, ktorá podľahla ufe 0:5. Marek Ďaloga si pripísal dva mínusové body, tri strely a dva bloky, pričom odohral niečo cez 15 minút.

Výsledky - 12.01.2020:

Minsk - Spartak 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Spooner (Prince, Anosov) – 8. Ju?kov (Nikoncev, Talalujev), 17. Daugavinš (Chochlačov, A. Galimov), 21. I. Višnevskij (Daugavinš, Rylov), 26. Nikoncev (I. Višnevskij, Chochlačov), 58. Nikoncev (Chochlačov, I. Višnevskij)

CSKA - Jekaterinburg 2:3 SN (2:0, 0:2, 0:0, 0:0)
Góly: 2. Kaprizov (Slepyšev, Šalunov), 4. Al. Popov (Tolčinskij, Kiselevič) – 30. Dawes (Trjamkin, Golyšev), 30. Chripunov (Dacjuk, A. Garejev), roz.SN: Sexton

Nižnekamsk - Víťaz 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 38. Porjadin (Šiksatdarov, White), 53. Pajgin (Bryncev, P. Kulikov) – 17. Makejev, 24. Varfolomejev (P. Černov), 44. Q. Howden (Mojsejev)

Petrohrad - D. Moskva 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 49. Ožiganov, 62. Zub (Lehterä, Jakupov) – 9. Afinogenov (Igumnov)

Čeľabinsk - Soči 2:3 SN (1:1, 1:0, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Hyka (Bailen), 28. Hyka – 11. Točickij (Rundblad, Šmeljov), 46. Vyglazov (J. Alexandrov), roz.SN: Točickij

Ufa - Riga 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Góly: 3. V. Žarkov (Kadejkin, Koledov), 26. Hartikainen (Sošnikov, Manninen), 27. Gimatov (Sošnikov, Manninen), 46. Kručinin (Burmistrov, Chochrjakov), 49. Gimatov (Baškirov, Kadejkin)

Barys - Jaroslavľ 4:3 PP (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 9. Michajlis (Šestakov, Blacker), 20. Knight (Ohtamaa, Videll), 31. Boyd (Michajlis, Blacker), 63. Sagadejev (Gurkov) – 21. Lander, 32. Rafikov (Pääjärvi), 46. S. Da Costa (Lander)

Vladivostok - Kaza? 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Góly: 14. Pilipenko (Glazačev), 16. Korosteljov (V. Butuzov, Želdakov), 28. Pilipenko (Mereskin, Glazačev), 34. Almqvist (Ljungh, Lalonde), 45. Almqvist (Vicharev, Ljungh) – 31. Azevedo (Jarullin, K. Petrov)