Články

Jokerit končí svoju sezónu. Fasel chce, aby ju skončila aj celá KHL

SlovakKHL.sk  ·  15.03.2020
Doteraz to vyzeralo tak, ako keby sa nový koronavírus Kontinentálnej hokejovej ligy netýkal. Zápasy sa hrali a neprišli plány nezačať druhé kolo play-off podľa plánov. Aj to sa však už medzičasom v istej miere zmenilo.

KHL síce stále play-off neprerušuje, ale v sobotu prišla o jedného zo svojich účastníkov. Fínsky Jokerit sa rozhodol, že do série proti Petrohradu nevstúpi a sezónu ukončí predčasne. Toto rozhodnutie padlo po dlhých rozhovoroch vedenia klubu s doktormi a hráčmi.

„Toto sú výnimočné časy a vyžadujú si výnimočné opatrenia. Blaho a zdravie ľudí a spoločnosti sú najdôležitejšie a Jokerit sa chce v tejto situácii zachovať zodpovedne. Bolo to veľmi náročné, ale nevyhnutné rozhodnutie,“ povedal Jari Kurri.

Petrohrad má tak automaticky postupuje do 3. kola. V KHL momentálne zápasy ovplyvňuje len nariadenie Moskvy zakázať podujatia s 5000 a viac ľuďmi. Aj preto prezident IIHF René Fasel apeluje na súťaž, aby urobila ráznejšie opatrenie a sezónu ukončila.

„Bolo by to spravodlivé. Buďme realisti, sezónu ukončili mnohé európske ligy, je to ťažká situácia. Zdravie ľudí je veľmi dôležité. Musíme akceptovať skutočnosť, že Jokerit nepokračuje v play-off. Toto rozhodnutie je rozhodnutím chrániť populáciu a jej zdravie,“ povedal pre Ria Novosti.

Zdieľať na Facebooku
Najnovšie články
Najbližšie zápasy
02.09.2020
18:30 CSKA - Kazaň.

03.09.2020
18:00 Omsk - Novosibirsk.
18:00 Čerepov. - Amur.
18:00 Riga - Barys.
18:00 Minsk - Jokerit.
18:00 Jaroslavľ - Spartak.
18:00 Novgorod - Ufa.
18:00 Čeľabinsk - Jekateri..
Slováci v sezóne 2020/21
ikona Martin Bakoš
Spartak Moskva
ikona Michal Čajkovský
Dynamo Moskva
ikona Július Hudáček
Spartak Moskva
ikona Libor Hudáček
Neftechimik Nižnekamsk
ikona Adam Liška
Severstaľ Čerepovec

© 2010 - 2020 SlovakKHL.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje

TOPlist