Liška po ukončení suchôt opäť bodoval. Zo Slovákov nebol sám

12. decembra 2020

V piatok sa do bodovania zapísali dvaja Slováci, v akcii sme ich videli štyroch.

Dvaja Slováci sa ukázali v Čerepovci, kde domáci porazili Spartak 4:3. Asistenciou k tomu prispel Adam Liška, ktorý po deväťzápasových suchotách bodoval v druhom zápase po sebe. V akcii strávil 14 minút a 22 sekúnd, pričom si pripísal aj plusový bod, tri strely, jeden blok a vyhral jedno zo štyroch vhadzovaní. Hosťujúci Július Hudáček opustil duel s 22 zákrokmi, Martin Bakoš nehral.

Asistenciu si pripísal aj Michal Čajkovský, ktorého moskovské Dynamo však prehralo v Magnitogorsku 1:3. Slovenský obranca odohral 19 minút a 26 sekúnd, pričom zaznamenal aj mínusový bod, tri strely, blok a bodyček.

V akcii bol aj Libor Hudáček, ktorý odohral 18 minút a 4 sekundy pri prehre Nižnekamska 2:4 so Soči. Strelecky bol aktívny, keď na bránu vyslal päť striel. Pripísal si však aj mínusový bod. Na vhadzovaniach mal 52,9% úspešnosť a prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi.

Výsledky - 11.12.2020:

Soči - Nižnekamsk 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Góly: 24. Rubcov (J. Alexandrov), 27. Minejev (Glotov), 30. Miromanov (Kolgotin), 38. Rubcov (Rudenkov, J. Karjalainen) – 23. Šafigullin (Čiviljov, Bucajev), 28. Porjadin (Kučerjavenko, Abrosimov)

Kaza? - Minsk 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Góly: 6. A. Galimov (K. Petrov), 12. Zaripov (Voronkov, Jarullin), 26. Lukojanov (M. Gluchov), 39. K. Petrov (Dy?ak), 49. Judin (Dy?ak), 55. S. Da Costa (Pedan, Žuravljov), 59. Dawes (S. Da Costa, V. Tichonov) – 36. Falkovskij (Šarangovič, R. Murphy), 59. Lodnia (Kozun)

Čerepovec - Spartak 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Góly: 13. Guslistov (J. Morozov, Liška), 32. Kodola (Petunin, Vovčenko), 43. Vicharev (Kapustin, Sizov), 50. Vovčenko – 8. Širokov (Djuse, Lehterä), 35. Zubarev (Kotljarevskij, Ju?kov), 53. Djuse (R. Hanzl, Nikoncev)

Magnitogorsk - D. Moskva 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Góly: 6. J. Jakovlev (S. Plotnikov, Čibisov), 32. J. Jakovlev (Nekolenko, Čibisov), 39. Rasmussen (S. Plotnikov) – 58. Jefremov (Čajkovský, Tarasov)

Ufa - Jokerit 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 19. A. Grant (O'Neill), 39. Schroeder (Tolvanen, Savinainen), 59. Nicklas Jensen (Savinainen, Schroeder)

Čeľabinsk - Novosibirsk 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 24. Kalinin (Åberg, Byvalcev), 31. Avcin (Pilut, Kalinin)

Barys - N. Novgorod 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 31. Varone (Akolzin, Videll), 38. Varone (Frattin, Šalapov) – 11. Gončaruk (Belevič, Varnakov), 23. Varnakov (Gončaruk, Belevič), 28. Kloos (Austin)