Bohatý piatok slovenské body nepriniesol

06. februára 2021

V piatok sa v KHL odohralo až deväť zápasov a predstavili sa v nich traja Slováci. Ani jeden sa však nezapísal do bodovania. A ani jeden sa netešil z výhry.

Jekaterinburg zdolal pomerom 4:3 Nižnekamsk, za ktorý Libor Hudáček odohral 18 minút a 52 sekúnd s troma strelami a 44,4% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Jeho brat Július nechytal v zápase proti Čerepovcu, ktorý Spartak prehral 2:5. Z výhry sa priamo na ľade netešil Adam Liška, ktorý nehral. V akcii tak bol len Martin Bakoš, ktorý si pripísal mínusový bod, dve strely a dve trestné minúty pri „ice-time“ 16:11.

V akcii bol aj obranca Michal Čajkovský, ktorý odohral 19 a pol minúty pri tesnej prehre Dynama Moskva 2:3 s Nižným Novgorodom, ktorá sa zrodila v nájazdoch. Bratislavský rodák si pripísal mínusový bod, štyri strely a štyri bloky.

Výsledky - 05.02.2021:

Soči - CSKA 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Góly: 42. Mamin, 42. Gilmour (Loktionov)

Víťaz - Minsk 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Góly: 15. Klinkhammer (Prince, Z. Mitchell), 20. Paré (Gorbunov, Z. Mitchell), 24. Usov (Koljačonok, Demkov), 46. Gorbunov (Paré, Mosaljov), 59. Prince (Klinkhammer, Demkov) – 19. Dergačov, 22. Pylenkov (Jeřábek, Moisejev), 25. Moisejev (Grebenščikov), 60. Hultström (Moisejev, Danforth)

Čerepovec - Spartak 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 16. J. Morozov (Abdul, Berglund), 29. Vovčenko (Kodola, Geraskin), 33. Petunin (Adamčuk, Kodola), 56. Petunin (Vicharev, Kodola), 60. Kodola (Petunin, Vovčenko) – 42. Rylov (D. Višnevskij, Nikoncev), 48. Radil (Širokov)

Kunlun - Jokerit 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 8. Werek (Shinkaruk, Collins) – 32. Hännikäinen (D. Sklenička), 56. O'Neill (A. Grant, Jukuri)

N. Novgorod - D. Moskva 3:2 SN (2:1, 0:0, 0:1, 0:0)
Góly: 7. Terry, 13. Žafjarov (Ch. Wideman), roz.SN: Šenfeld – 1. Tarasov (O. Lindberg, Volkov), 41. Pääjärvi (Hietanen, Tarasov)

Jekaterinburg - Nižnekamsk 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Góly: 10. Belousov (Holzer, Arzamascev), 27. Žukenov (Sexton, Bočarov), 33. Žukenov (Ch. Genoway, Sexton), 34. Macek (Holland, Ch. Genoway) – 30. Šiksatdarov, 31. Linus Johansson (Puzanov), 46. Chajrullin (Volgin, Enlund)

Magnitogorsk - Kaza? 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 46. Pašnin (A. Nestrašil), 55. Rasmussen, 59. S. Plotnikov (Beck, Prochorkin)

Čeľabinsk - Chabarovsk 3:2 SN (0:2, 1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 23. Osnovin (Byvalcev), 60. Pilut (Hyka, Kravcov), roz.SN: Sedlák – 3. Rasskazov (Mašín, Zaseda), 20. Golubev (Polunin)

Novosibirsk - Barys 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Góly: 15. Jokipakka (Setdikov), 23. V. Komarov (Setdikov, O. Li) – 25. Musorov (Blacker, Gurkov), 47. Panjukov (Varone, Videll), 49. Blacker (Orechov, Videll)