Sumáre

Avangardu sa podarilo vyrovnať stav série

24. apríla 2021

V sobotu sa odohral štvrtý zápas finále Gagarinovho pohára. Omsk v ňom na domácom ľade vyrovnal stav série na 2:2 na zápasy.

Pavel Dedunov skóroval v šiestej minúte predĺženia, aby rozhodol o výhre Avangardu 4:3 nad CSKA v zápase, v ktorom moskovský tím po prvej tretine viedol zásluhou Slepyševa a Mamina už 2:0. V druhej dvadsaťminútovke však doplatil na nedisciplinovanosť a Knight strelil kontaktný gól. O obrat sa v tretej tretine postarali Kostin a Šaripianov predtým, ako nadstavený čas vynútil Robinson.

Hrubec pomohol k triumfu 32 zákrokmi, Johansson ich urobil 33. Piaty zápas série sa odohrá v pondelok.

Omsk - CSKA 4:3 PP (0:2, 1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 24. Knight (K. Kostin, Boucher), 44. K. Kostin (Knight, Tolčinskij), 56. Šaripzjanov (Knight), 66. Dedunov (Pokka) – 10. Slepyšev (Leipsic), 13. Mamin (P. Karnauchov, Ar. Sergejev), 60. M. Robinson (Slepyšev, Okulov)