Správy

Liška asistoval pri víťaznom góle, Dynamo natiahlo famóznu sériu

23. septembra 2021

V piatich štvrtkových zápasoch KHL sme videli v akcii dvoch slovenských útočníkov.

Z víťazstva Čerepovca 2:1 nad Rigou sa tešil Adam Liška, ktorý si ukončil trojzápasovú sériu bez bodu, keď mu po zápase dodatočne pripísali sekundárnu asistenciu pri rozhodujúcom góle. Ten v predĺžení strelil Geraskin v predĺžení. Slovenský útočník odohral 17 minút a 49 sekúnd. Prezentoval sa jednou strelou na bránu a menším trestom za zdržovanie hry.

V akcii bol aj Martin Bakoš, ktorého Soči nenadviazalo na výhru v Nižnekamsku a doma podľahlo Dynamu Moskva 0:4. Moskovčania, v drese ktorých nenastúpil Michal Čajkovský, si vylepšili bilanciu v sezóne na 8-0-0-0 aj vďaka čistému kontu Jeremenka (28 zákrokov). Bakoš ho ohrozil trikrát, pričom odohral 19 minút a 7 sekúnd. Nebodoval už v ôsmom zápase po sebe.

Na víťaznú koľaj sa vrátila Ufa, ktorá na prvú prehru v sezóne zareagovala triumfom 4:2 v Petrohrade.

Výsledky - 23.09.2021:

Kunlun - Chabarovsk 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
GĂłly: 19. Alexejev, 37. Zyrjanov (Ĺ arov)

Petrohrad - Ufa 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Góly: 48. Burdasov (Pylenkov, Kirsanov), 58. Burdasov (Ožiganov) – 23. Manninen (M. Granlund, Muchamadullin), 25. Muchamadullin (Manninen, M. Granlund), 43. Chochrjakov (R. Amirov), 58. Baškirov (Koledov, Naumenkov)

SoÄŤi - D. Moskva 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Góly: 38. Pribylskij, 42. Michajlov (Fisenko, J. Zajcev), 58. O'Dell (Šipačov, Vojnov), 58. Raševskij (Petunin)

ÄŚerepovec - Riga 2:1 PP (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 31. Press (Stenqvist), 64. Geraskin – 57. Cibulskis (Jelisejevs)

ÄŚeÄľabinsk - CSKA 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 18. Pulkkinen, 28. V. A. Tkačov (Bailen) – 15. Wallmark (Blažijevskij, Slepyšev)