Správy

Hudáček pomohol ukončiť sériu prehier

12. októbra 2021

V piatich utorkových zápasoch KHL sa predstavili dvaja Slováci. Jeden aj bodoval.

Nižnekamsk si ukončil päťzápasovú sériu prehier, keď uspel v Helsinkách 6:3. Skvelý výkon podal Chairullin, ktorý strelil dva góly a na dva prihrával. Bodoval však aj Libor Hudáček. Slovenský útočník zaznamenal asistenciu, pričom odohral 12 minút a 57 sekúnd. Vyhral 36 % vhadzovaní a na bránu vyslal jednu strelu.

Druhým Slovákom v akcii bol obranca Michal Čajkovský, ktorého Novosibirsk prehral v Rige 1:4. Bratislavský rodák odohral 18 minút, počas ktorých zaregistroval tri strely a jeden blok.

Do brány Minska sa tentoraz Patrik Rybár nepostavil.

Výsledky - 12.10.2021:

Riga - Novosibirsk 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 13. J. Karjalainen (Scarlett, E. Poirier), 43. Jelisejevs (Cibulskis, L. Darzinš), 45. E. Poirier (Shinkaruk, J. Karjalainen), 56. E. Poirier (J. Karjalainen, Sotnieks) – 29. Nikita Šaškov (K. Alexejev, O. Li)

Minsk - Kunlun 6:5 PP (2:1, 3:3, 0:1, 1:0)
Góly: 14. R. Gorbunov (K. Voronin, Mosaljov), 19. Strömwall (A. Lindholm, Tedenby), 28. Tedenby (Graovac, Almqvist), 32. Strömwall (Almqvist), 38. Strömwall (Tedenby, Usov), 64. Almqvist – 20. Fram (Nicholls, S. Foo), 24. Squires (Chelios), 34. T. Schultz (Yip, Nicholls), 35. Nicholls (S. Foo, Fram), 48. Pu (Werek)

Jokerit - Nižnekamsk 3:6 (0:2, 1:2, 2:2)
Góly: 29. Björninen (Nicklas Jensen, P. Holm), 48. A. Grant (Hännikäinen), 54. Nicklas Jensen (Pakarinen, P. Holm) – 2. D. Popov (Miťakin, D. Sexton), 10. Chajrullin (Porjadin, Berezin), 36. Bikmullin (Chafizov, Šafigullin), 36. Chajrullin (L. Hudáček, Berezin), 45. Chafizov (Klok, Chajrullin), 60. Porjadin (Chajrullin, Miťakin)

Ufa - Kaza? 2:3 SN (0:0, 0:1, 2:1, 0:0)
Góly: 52. Muchamadullin (Markus Granlund), 53. Alalykin (Panin) – 33. Kovalenko (Kagarlickij), 48. D. Voronkov (Kampfer, Jančevskij), roz.SN: Kagarlickij

Vladivostok - Čeľabinsk 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 26. Vladislav Ušenin (Chamidullin), 40. Kestner (Chamidullin, Vjačeslav Ušenin) – 12. Tertyšnyj (Hyka, L. Sedlák), 28. S. Kalinin (Pulkkinen, Byvalcev), 58. Bailen (V. Abramov), 60. Pulkkinen