Cehlárik prispel k výhre, tešili sa aj Hrivík a Čajkovský

19. novembra 2021

V piatok sa v KHL odohralo sedem zápasov a v hre sme videli aj štyroch Slovákov. Jeden bodoval.

Peter Cehlárik zaznamenal asistenciu, aby prispel k výhre Omska 4:2 nad Magnitogorskom. Žilinský rodák odohral 17 minút a 19 sekúnd, počas ktorých sa prezentoval aj jednou strelou na bránu.

Strelecky aktívnejší bol Marek Hrivík, ktorý nebodoval, ale tiež sa tešil z víťazstva. Pri triumfe Nižného Novgorodu 4:1 nad Vladivostokom odohral necelých 15 minút s troma strelami a 72% úspešnosťou na vhadzovaniach.

Obranca Michal Čajkovský bol pri zvrate, ktorý jeho Novosibirsk predviedol na ľade Petrohradu v posledných minútach tretej tretiny, aby nakoniec vyhral 2:1. Bratislavský rodák odohral necelých 17 minút a predviedol jeden bodyček.

V akcii bol aj Martin Bakoš, ktorý odohral 18 minút a 22 sekúnd so ziskom strely a bodyčeku pri prehre Soči 1:3 s Lokomotivom. Patrik Rybár nechytal.

Výsledky - 19.11.2021:

Omsk - Magnitogorsk 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 18. Prochorkin, 39. C. Knight (Cehlárik, Gricjuk), 50. Kaski (Tolčinskij, C. Knight), 60. Dedunov (Šaripzjanov, V. Žarkov) – 7. Korosteljov, 35. Čibisov (J. Jakovlev, Leipsic)

Petrohrad - Novosibirsk 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Kuzmenko (Kemppainen, Burdasov) – 53. Ilja Morozov (Kudako, Milovzorov), 58. N. Shore (O. Li)

Soči - Jaroslavľ 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 33. Rundblad (Lipon, Glotov) – 15. Berjozkin (Rafikov, A. Marčenko), 25. Rafikov (Boucher, Korškov), 41. Polunin (M. Osipov)

Minsk - CSKA 3:6 (1:2, 0:1, 2:3)
Góly: 19. Šinkevič (T. Beck, Strömwall), 49. Varfolomejev (Graovac, Tedenby), 52. Strömwall (Almqvist) – 8. Andronov (Nordström), 15. Sorkin (Pankratov, Gilmour), 39. Grigorenko (N. Nesterov, Okulov), 41. Alexandr Popov (N. Nesterov, Nordström), 53. Grigorenko (Slepyšev, Okulov), 59. Nordström

N. Novgorod - Vladivostok 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 16. Čechovič (Ťanulin, J. Martynov), 27. Ťanulin (Verjajev, Belevič), 48. Miele (Agostino, Lennström), 59. Ťanulin (Belevič, Verjajev) – 8. Verba (Sajustov)

Jekaterinburg - Chabarovsk 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 1. A. Makejev (Belousov), 11. A. Makejev (Gurkin), 35. Chripunov (S. Bočarov, Spooner), 43. Prince (Šumakov, Gurkin)

Čeľabinsk - Nižnekamsk 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Góly: 52. Bikmullin (Šafigullin, Klok)