Sumáre

Cehlárik skóroval po dravom prieniku, Bakoš a Čajkovský sa tešili z výhier + video

26. novembra 2021

V piatok sa v KHL predstavili traja Slováci a dvaja sa stretli vo vzájomnom zápase.

Peter Cehlárik strelil gól v druhom zápase po sebe, ale jeho Omsk podľahol Novosibirsku 4:5. V akcii strávil skoro 17 a pol minúty a prezentoval sa aj štyrmi strelami, bodyčekom a blokom. Michal Čajkovský, ktorý sa tešil z výhry, odohral viac ako 16 a pol minúty. Dvakrát putoval na trestnú lavicu - za krosček a hákovanie - a pripísal si aj blok.

Útočník Martin Bakoš si bodové svoje konto nevylepšil, ale tešil sa z víťazstva Soči 2:0 nad Chabarovskom, ku ktorému čistým kontom pomohol Magnus Hellberg (39 zákrokov). Bakoš odohral 18 minút s dvoma strelami a jedným blokom. Jeho tím vyhral tretí zápas po sebe.

Výsledky - 26.11.2021:

Jokerit - CSKA 2:3 PP (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Savinainen (Nicklas Jensen, B. O'Neill), 32. Savinainen (Nicklas Jensen) – 8. S. Plotnikov (Slepyšev, Grigorenko), 47. Andronov (Dahlbeck), 63. Slepyšev (Grigorenko)

Jaroslavľ - Čeľabinsk 1:2 PP (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Georgij Ivanov – 60. Kravcov (Jarullin, Byvalcev), 64. Bailen (L. Sedlák, Tertyšnyj)

Novosibirsk - Omsk 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)
Góly: 17. Golubev (Jokipakka, T. Murphy), 19. N. Shore (Setdikov, T. Murphy), 28. Kručinin (Setdikov), 51. T. Murphy (Litovčenko, Česalin), 60. N. Korotkov (A. Jakovlev, Jokipakka) – 3. Gricjuk (Kaski), 8. Kaski (Sošnikov, C. Knight), 39. Cehlárik (Jemelin), 56. Šaripzjanov (C. Knight)

Vladivostok - Jekaterinburg 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 37. Indrašis (Šulák) – 9. A. Makejev (P. Kulikov, Šumakov), 21. A. Makejev (Spooner, Prince), 28. P. Cormier, 55. A. Makejev (Šumakov, Gurkin), 60. S. Bočarov

Chabarovsk - Soči 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. Točickij (Peťkov), 59. Glotov