Bakoš zahviezdil, Rybár vychytal výhru + video

28. novembra 2021

V nedeľu sme v KHL videli v akcii štyroch Slovákov. Traja sa tešili z výhier, jeden nazbieral tri body.

Útočník Martin Bakoš pomohol troma bodmi k výhre Soči 8:2 nad Vladivostokom, keď po prvýkrát v sezóne strelil dva góly a pridal k nim aj asistenciu. Bol to jeho druhý trojbodový výkon v sezóne, prvý od 4. septembra. Rodák zo Spišskej Novej Vsi odohral 15 minút a prezentoval sa aj štyrmi strelami na bránu. Jeho tím vyhral štvrtý zápas po sebe.

Z výhry sa tešil aj obranca Michal Čajkovský, ktorého Novosibirsk zdolal Jekaterinburg 3:1, aby vyhral štvrtý zápas z posledných piatich. Bratislavský rodák odohral 19 minút a 48 sekúnd, počas ktorých zaznamenal dve strely, bodyček a blok.

Patrik Rybár mal opäť dobrý nábeh na čisté konto, ale nakoniec ho opäť nevychytal, keď inkasoval v 48. minúte. Tentoraz však jeho Minsk výhru nestratil a zdolal Čeľabinsk 2:1. Slovenský brankár predviedol 29 zákrokov.

Ďalší Slovák v bráne, Július Hudáček, inkasoval tri góly z 26 striel pri prehre Rigy 2:3 s CSKA Moskva.

Nedeľa priniesla aj moskovské derby, v ktorom sa z víťazstva 4:1 nad Dynamom tešil Spartak.

Výsledky - 28.11.2021:

Kunlun - Magnitogorsk 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly: 14. Tyler Wong (Sproul) – 1. Čibisov (Currie, Zemčonok), 5. Goldobin (S. Košelev), 40. Leipsic (J. Jakovlev), 43. A. Nekolenko (Rudenkov, Zemčonok), 47. Leipsic (Nikoncev)

Riga - CSKA 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Góly: 15. Radil, 60. Scarlett (Lorito) – 3. Blažijevskij (M. Guskov, Mingačjov), 54. N. Nesterov (Dahlbeck, Kamenev), 55. Grigorenko (N. Nesterov, Okulov)

Minsk - Čeľabinsk 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 10. Pyškajlo (Demkov), 36. D. Korobov (Demkov, T. Beck) – 48. Pulkkinen (Bailen, V. A. Tkačov)

Jokerit - Jaroslavľ 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 55. A. Grant (D. Sklenička), 60. Junttila

Nižnekamsk - Kaza? 2:3 SN (1:0, 1:0, 0:2, 0:0)
Góly: 5. J. Popov (Klok), 35. Chafizov (Ansel Galimov, D. Sexton) – 48. Tarasov (Judin, Weal), 60. K. Petrov (Kagarlickij, P. Lindholm), roz.SN: Weal

Spartak - D. Moskva 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Góly: 1. Chochlačov (Heed, J. Jeřábek), 3. Drozdov (Avcin), 5. Širokov (Chochlačov, D. Višnevskij), 53. Emil Pettersson (M. Cyplakov) – 28. Galijev (O. Lindberg)

Novosibirsk - Jekaterinburg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 14. Ilja Morozov (O. Li, T. Murphy), 52. O. Li (N. Shore, T. Murphy), 59. Pjanov (O. Li) – 33. A. Makejev (Šikin, Rylov)

Chabarovsk - Ufa 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 9. Fajzullin (S. Tereščenko, Aljajev), 25. Tomášek (R. Pedan, Jordán) – 9. Hartikainen (J. Birjukov, Chochrjakov)

Vladivostok - Soči 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)
Góly: 8. Vladislav Ušenin (Vjačeslav Ušenin, Mozík), 28. A. Garejev (Indrašis, Šulák) – 15. Jaks (Točickij, Kolgotin), 22. Rundblad (Točickij, Kolgotin), 22. Melničenko (Lipon, Bakoš), 24. Bakoš (Lipon, Pautov), 26. Dyblenko (Lipon, Miščenko), 50. Kolgotin, 51. Bakoš (Gale?uk, Rundblad), 55. Garajev (A. Nikolajev, Miščenko)