Sumáre

Štyria Slováci v akcii. Cehlárik nehral, Jurčo putoval pod sprchy

06. decembra 2021

V pondelok bol v KHL bohatý program. V 10 zápasoch sme videli aj štyroch Slovákov.

Čerepovec sa vrátil na víťaznú koľaj domácim triumfom 3:1 nad Podoľskom, pri ktorom Adam Liška nebodoval. Odohral 18 minút a 9 sekúnd, počas ktorých zaznamenal strelu, bodyček, dva bloky a dve prehraté vhadzovania.

Omsk nastúpil proti Rige bez Petra Cehlárika, ktorý má zdravotné problémy, a spočiatku to bol duel bez Slováka v akcii. Nakoniec sa však Július Hudáček postavil do brány Dinama v 47. minúte, keď Mattsson inkasoval tretí gól za 64 sekúnd. Hudáček už kapituloval len raz, no prehre 1:4 nezabránil.

Duel pre zmenu nedohral Tomáš Jurčo, ktorý stihol odohrať len šesť a pol minúty. V úvode druhej tretiny dostal trest do konca zápasu za fyzický kontakt s rozhodcom, keď postrčil do čiarového rozhodcu, ktorý mu stál v ceste. Jeho Barys vyhral nad Kaza?ou 2:1.

V akcii bol aj obranca Michal Čajkovský, ktorý odohral 19 a štvrť minúty pri prehre Novosibirska 2:3 s Lokomotivom. Prezentoval sa dvoma bodyčekmi.

Výsledky - 06.12.2021:

Omsk - Riga 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Góly: 45. Gricjuk (Sošnikov, K. Gotovec), 46. Gricjuk (Sošnikov, Pokka), 47. Kablukov (Dedunov, Pokka), 56. Kaski (Sošnikov, N. Jakupov) – 9. Lorito (L. Darzinš, Scarlett)

D. Moskva - CSKA 2:3 PP (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 11. Šipačov (Andrej Sergejev), 38. Wedin (Šipačov, A. Mironov) – 48. Slepyšev (Grigorenko), 59. P. Karnauchov (Slepyšev), 62. N. Nesterov (Okulov, Kamenev)

Kaza? - Barys 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 59. D. Voronkov (Kagarlickij, Weal) – 22. J. Lilja (Šalapov), 51. Šestakov (R. Starčenko)

Čerepovec - Víťaz 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 36. Pilipenko (Vovčenko, Press), 45. M. Kazakov (Rykov), 60. Pilipenko (Vovčenko) – 22. Rasskazov

Jaroslavľ - Novosibirsk 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 1. Rafikov (A. Anisimov, Kajumov), 7. Korškov (Polunin, Barancev), 29. Boucher (A. Anisimov, A. Marčenko) – 28. T. Murphy (Jokipakka, N. Shore), 50. N. Korotkov (Ilja Morozov, V. Komarov)

Jekaterinburg - Petrohrad 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Góly: 31. Pylenkov (K. Marčenko, Alexandr Volkov)

Jokerit - Chabarovsk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 18. A. Grant (Hännikäinen, Björninen), 58. O. Leskinen (Kossila)

Magnitogorsk - Spartak 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 17. Korosteljov (Goldobin, Maillet), 35. Currie (J. Jakovlev, Leipsic) – 10. D. Višnevskij (M. Cyplakov, Avcin), 23. D. Višnevskij (Drozdov), 49. Emil Pettersson (Širokov)

Ufa - Vladivostok 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly: 20. Šmeljov (R. Amirov), 26. S. Manninen (Markus Granlund, Šmeljov), 39. Markus Granlund (S. Manninen, V. Tichonov), 60. Kadejkin (Platt) – 35. Kaletnik, 47. Rihards Bukarts (Vladislav Ušenin, Vjačeslav Ušenin)

Čeľabinsk - Kunlun 3:2 PP (0:0, 2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 33. V. A. Tkačov (S. Kalinin, Bailen), 34. V. A. Tkačov (Kravcov, Karpuchin), 64. Hyka (L. Sedlák, Bailen) – 26. Yip (S. Foo, Sproul), 42. S. Foo (Lockhart)