Dva slovenské súboje. Liška bodoval, Cehlárik sa vrátil

10. decembra 2021

V piatok sme v KHL videli päť slovenských hokejistov, pričom sa odohrali aj dva slovenské súboje.

Peter Cehlárik sa vrátil do akcie a tešil sa z víťazstva Omska 3:2 nad Čerepovcom. V akcii strávil 14 a pol minúty s jednou strelou na bránu. Kým on nebodoval, Adam Liška si pripísal asistenciu. V drese domácich odohral 18 minút a prezentoval sa aj strelou, bodyčekom a blokom.

Slovenský súboj sme videli aj v Minsku, kde Nižnij Novgorod zdolal bieloruský klub 2:1. Patrik Rybár inkasoval dva góly z 22 striel, ale ani jedna nebola z hokejky Mareka Hrivíka. Ten odohral 19 a pol minúty, predviedol dva bloky a vyhral tretinu svojich vhadzovaní.

V bráne sme videli aj Júliusa Hudáčka, ktorého Riga privítala na domácom ľade Podoľsk, s ktorým prehrala 2:3 po predĺžení. Hudáček inkasoval tri góly len z 13 striel.

Barys bez Tomáša Jurča v zostave zdolal Kunlun 7:4.

Výsledky - 10.12.2021:

Riga - Víťaz 2:3 PP (1:2, 0:0, 1:0, 0:1)
Góly: 13. Jelisejevs (L. Darzinš), 44. Tiivola (Gormley, Radil) – 2. Ojamäki (M. Aaltonen, K. Ljamin), 13. Audette (Golovkov, Šiksatdarov), 65. Starkov

Spartak - Jokerit 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 28. Širokov (Heed), 47. D. Kvartalnov (M. Cyplakov, Soloduchin)

Minsk - N. Novgorod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 60. R. Gorbunov (Usov, L. Bengtsson) – 38. Miele (Agostino, Ťanulin), 50. Žafjarov (Marin)

Kaza? - Nižnekamsk 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 13. P. Lindholm (Weal, Judin), 34. D. Žuravljov (Kagarlickij, P. Lindholm), 44. Judin (Kagarlickij, D. Žuravljov), 51. Tarasov (Kampfer, P. Lindholm), 52. D. Voronkov (Kagarlickij, Zaripov) – 11. Vicharev (D. Sexton, Knot), 48. Bikmullin (Šafigullin, Knot)

Čerepovec - Omsk 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Góly: 2. Rooba (Liška), 33. Vovčenko (Pilipenko) – 27. C. Knight (Sošnikov, Gricjuk), 36. I. Telegin (Šaripzjanov), 38. C. Knight (Kaski, N. Jakupov)

Jaroslavľ - Jekaterinburg 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 35. Ščemerov, 40. P. Cormier (Romancev)

Magnitogorsk - Petrohrad 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)
Góly: 46. Zernov (M. Karpov) – 1. Burdasov (Kemppainen), 15. N. Gusev (Kuzmenko, Burdasov), 45. Pylenkov (Kemppainen), 54. N. Gusev (M. Vorobjov, Danila Moisejev), 58. Kuzmenko (Burdasov)

Barys - Kunlun 7:4 (0:1, 4:2, 3:1)
Góly: 29. Petuchov (Morrow, Gurkov), 32. R. Starčenko (Kunyk, Savickij), 34. Vey (Asetov, Frattin), 39. J. Lilja (Michajlis), 45. J. Lilja (Michajlis, Valk), 50. R. Starčenko (Kunyk), 52. Frattin (Orechov) – 18. Riche (Pu, Nicholls), 23. Ying, 26. Tam (Pu, Nicholls), 49. Werek (Tyler Wong)