Facebook
Slováci v KHL

Čerešňák o páde jeho prestupu do KHL: Som sklamaný

25. decembra 2021

Slovenský obranca Peter Čerešňák dohrá aktuálnu sezónu v Plzni z najvyššej českej súťaže. Pred časom sa pritom v Česku objavili informácie, že prestupuje do Kazane z KHL. Medzičasom však prestup padol.

„Som sklamaný, ale nemohol som to ovplyvniť,“ povedal Čerešňák pre hokej.cz. „ Počas decembrovej reprezentačnej pauzy sa mala dohoda dotiahnuť do konca. Už bolo všetko nachystané na prestup.“

V KHL končí prestupové obdobie a o žiadnej inej ponuke slovenský reprezentant nevie. Je teda už naladený na to, že ročník dohrá u našich západných susedov.

Článok pokračuje pod reklamou


„Riešilo sa to od novembra, od prvej reprezentačnej pauzy. Boli nejaké rozhovory medzi Kazaňou a Plzňou a zdalo sa, že je to pre všetky strany výhodné. V poslednej reprezentačnej pauze sa všetko malo doladiť do konca. Vlastne už bolo všetko vybavené. Nakoniec od toho Rusi odstúpili. Nechcem sa v tom príliš rýpať, nevyšlo to, zostávam v Plzni,“ povedal Čerešňák pre IDnes.

„Keď prestup padol, chcel som si to v sebe čo najskôr vyriešiť a nastaviť si hlavu zase do normálu. Vybalil som si veci, na nič nemyslel a koncentrujem sa zase na práci v Plzni. Chalani v kabíne mi so všetkým pomohli a všetko je tak, ako má byť.“

Kazaň sa medzičasom posilnila o kanadského obrancu Jasona Demersa.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Memorial Cup 2022
20.-29. júna 2022

Majstrovstvá sveta juniorov 2022
9.-20. augusta 2022

Oznam pre čitateľov

Boje o Gagarinov pohár mali byť ozdobou sezóny KHL. Vážime si váš záujem o dianie v lige, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu na Ukrajine sme sa rozhodli, že až do odvolania nebudeme informovať našimi článkami o priebehu play-off KHL.

Ďakujeme za pochopenie.
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2022 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist