Jurčo a Liška pomohli k výhram, Cehlárik opäť nebodoval

09. januára 2022

V šiestich zápasoch nedeľného programu KHL si zahrali aj piati Slováci. Dvaja bodovali.

Adam Liška prihrával na víťazný gól pri triumfe Čerepovca 4:2 nad Soči. V akcii strávil 15 minút a 49 sekúnd. V drese hostí nechýba Martin Bakoš, ktorý absolvoval 17 a štvrť minúty. Predviedol dva bodyčeky.

Tomáš Jurčo zaznamenal asistenciu, aby prispel k výhre Barysu 4:3 nad Magnitogorskom, o ktorej sa rozhodlo v predĺžení. Košický rodák, ktorého tím vyhral tretí zápas po sebe, odohral 13 minút a 21 sekúnd, počas ktorých zaznamenal aj štyri trestné minúty za hrubosť. Bodoval v štvrtom zápase po sebe.

Michal Čajkovský sa tešil z víťazstva Novosibirska, ktorý sa po dvoch prehrách vrátil na víťaznú koľaj triumfom 1:0 nad Chabarovskom, ku ktorému nulou prispel Harri Sateri (35 zákrokov). Slovenský obranca odohral 19 a pol minúty s jednou strelou na bránu a šiestimi trestným minútami, ktoré vyplynuli z krosčeku a nebezpečnej hry vysokou hokejkou.

Z víťazstva sa tešil aj Peter Cehlárik, ktorého Omsk zdolal Podoľsk 4:1. Žilinský rodák však nebodoval v piatom zápase po sebe. Odohral 16 a pol minúty a prezentoval sa jednou strelou na bránu.

Výsledky - 09.01.2022:

Čerepovec - Soči 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Góly: 9. D. Dumbadze (Geraskin), 23. Chochlov (Guslistov), 35. J. Morozov (Liška, Chochlov), 45. N. Makejev (M. Chabarov) – 47. Peťkov, 60. Ivan Morozov (Točickij, Zavgorodnij)

D. Moskva - Nižnekamsk 3:4 SN (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 34. Galijev (O'Dell, Šipačov), 38. Galijev (Andrej Sergejev), 42. O'Dell – 4. Petriščev (J. Popov, Porjadin), 22. Čiviljov (Knot, Petriščev), 52. Šafigullin (Miťakin, Petriščev), roz.SN: Gimatov

Víťaz - Omsk 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Góly: 27. Ojamäki (Audette, M. Aaltonen) – 1. Kaski (Kosov, C. Knight), 4. V. Žarkov (V. Svedberg, N. Komarov), 16. Gricjuk (C. Knight, Tolčinskij), 44. Kablukov (Bereglazov, Tolčinskij)

Magnitogorsk - Barys 3:4 PP (1:1, 1:2, 1:0, 0:1)
Góly: 13. Korosteljov (Zernov, M. Karpov), 36. Leipsic (Maillet), 48. Hultström (Goldobin) – 1. Asetov (Vey), 29. J. Lilja (Michajlis, Valk), 37. Sagadejev (Jurčo, Samat Danijar), 64. Vey (J. Lilja)

Chabarovsk - Novosibirsk 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Góly: 7. Setdikov (Šarov, Pjanov)

Vladivostok - Spartak 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Góly: 13. Gutik (A. Ševčenko, P. Šen), 35. Chamidullin (A. Ševčenko), 37. Fazylzjanov (Kaletnik, Lugin), 50. Gutik – 29. Čebykin (Lehterä), 43. M. Cyplakov (Drozdov, Lehterä), 55. Drozdov (TS)