Vyhľadávanie
Slováci v KHL

Hudáček: Chcel ma aj Magnitogorsk. Sezóna by sa mala dohrať celá

31. januára 2022

Slovenský útočník Libor Hudáček v tejto sezóne opustil KHL, aby sa do nej nakoniec vrátil. Po pôsobení v Nižnekamsku sa dohodol na spolupráci s Minskom, ktorý však nebol jediným tímom so záujmom o jeho služby.

„Mal som niekoľko ponúk. Prvá bola od Minska, ale volali mi aj z Nižnekamska a Magnitogorska. Volal mi aj hlavný tréner Metallurgu, ale povedal som mu, že by som chcel tráviť viac času na ľade a byť v prvom alebo druhom útoku. Páčil sa mi štýl hry, ktorý hrá Minsk, a preto som si ho aj vybral,“ povedal Hudáček pre bieloruský portál Sportarena.

Hudáček zatiaľ odohral za bieloruský klub tri zápasy, v ktorých zaznamenal dva góly a asistenciu. Chytil sa okamžite a vďačí za to najmä štýlu hry, ktorý v tíme zaviedol kanadský tréner Craig Woodcroft.

Článok pokračuje pod reklamou


„Páči sa mi ten štýl hry, pretože ho hrám tiež v národnom tíme. Ide o klasický kanadský štýl, ktorý sa hral aj v Lugane pod kanadským trénerom. Hrám radšej útočnejšie a nátlakovo ako ruským štýlom s defenzívnym modelom, pri ktorom hráči stoja na červenej a čakajú na svoje šance. Náš štýl je modernejší,“ skonštatoval Hudáček.

Rivalom Minska je lotyšská Riga. V nej pôsobí Hudáčkov brat Július. Obaja dúfajú, že v tejto sezóne neprídu o možný vzájomný duel. Pri aktuálnom rozpise by k nemu mohlo dôjsť najbližšie 24. februára. Ďalšie dva vzájomné zápasy boli odložené v januári.

„Podľa rozpisu by sme mali mať ešte tri vzájomné zápasy. Verím, že v aspoň v jednom budeme môcť proti sebe nastúpiť. Spoluhráči Júliusa dúfajú, že proti nim neskórujem, ale v Minsku mi hovoria, že pár gólov budem musieť streliť. Bude to pre nás špeciálny zápas a dúfam, že ho budeme môcť odohrať. Osobne ho budem chcieť vyhrať a excelovať v ňom. Bude to vzrušujúce,“ priznal Hudáček.

Otázne je, ako sa aktuálna sezóna dohrá. Liga si dala pred olympiádou nútenú pauzu a špekulovalo sa o viacerých možnostiach dohratia. Hudáček by bol za to, aby tímy dostali šancu odohrať všetky zápasy v základnej časti.

„Chcem hrať hokej tak veľmi, ako ho fanúšikovia chcú sledovať. Mohli by sme odohral celý zvyšok základnej časti a potom sa presunúť na play-off. To by podľa mňa bolo najlepšie, pretože každý zápas ovplyvňuje pozíciu tímu v tabuľke a následne aj dvojice v play-off,“ poznamenal Hudáček.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Štart novej sezóny USHL
22. septembra 2022

Štart novej sezóny QMJHL
22. septembra 2022

Štart novej sezóny WHL
23. septembra 2022

Štart novej sezóny OHL
29. septembra 2022

Štart novej sezóny NCAA
1. októbra 2022
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2022 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist