Vyhľadávanie
Správy

ZOH 2022: Slovensko mieri do boja o bronz. Súperom bude Švédsko

18. februára 2022

Boj o finále hokejového turnaja mužov na tohtoročných zimných olympijských hrách v Pekingu odštartoval v piatok súbojom Slovenska proti Fínsku.

Fínsko - Slovensko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Strely: 27:28 (9:8, 12:13, 6:7); presilovky: 0/3 - 0/0
Góly: 16. Manninen (Lindbohm, Vatanen), 60. Pesonen (Hartikainen, Pokka)(PB)

V úvode zápasu sa hralo opatrne, ale strelecky aktívnejšie bolo Slovensko. Rybár čelil prvej strele až v šiestej minúte. Fíni následne tiež pohrozili, no v štrnástej minúte čelil dovtedy najväčšiemu tlaku Slovákov. Slováci boli v tejto hernej fáze lepší, ale Fíni zužitkovali ponúknutú šancu a Manninen v 16. minúte otvoril z dorážky skóre zápasu. Následne musel Rybár podržať pri príležitosti Vatanena. Minútu pred koncom si oba tímy vytvorili šance, ale brankári odolali.

V piatej minúte druhej tretiny sa do šance na vyrovnanie dostal po peknej prihrávke Slafkovského Hrivík, ale netrafil odkrytú bránu. Krátko na to musel byť pri prečíslení Fínov v strehu Rybár. Slováci sa snažili o vyrovnanie, ale Säteri odolával. V deviatej minúte tretiny dostal menší trest za podrazenie Čerešňák a v útočnom pásme sa po 47 sekundách fínskej presilovky dopustil Regenda podrazenia, čo poslalo Slovensko na významný čas do oslabenia o dvoch hráčov. Prežilo ho a následne aj to o jedného hráča. Rozhodcovia upreli Slovensku presilovku pri zlom striedaní Fínov. Snaha Slovákov o vyrovnanie však nekončila a Säteriho párkrát potrápili. Skóre sa však v druhej dvadsaťminútovke nemenilo.

Článok pokračuje pod reklamou


Do tretice za podrazenie putoval v druhej minúte tretej tretiny na trestnú lavicu slovenský hráč, tentoraz Pospíšil. Slováci sa výborne bránili a na konci oslabenia sa dostali do prečíslenia Slafkovský s Krištofom. Slováci sa po oslabení stále snažili o strelenie gólu, ale Fíni ich k čistým šanciam nepúšťali a čakali na svoje vlastné príležitosti. Slovenská snaha sa stupňovala, ale favorit sa koncentroval na dôkladné bránenie. Menej ako dve minúty pred koncom Rybár putoval na striedačku a 38 sekúnd pred koncom spečatil výhru i postup do finále Pesonen.

Slovensko čaká zápas o bronz už v sobotu o 14:10 nášho času. Súperom bude Švédsko, ktoré podľahlo v druhom semifinále Výberu ruských olympionikov až po nájazdoch.

Zostava SVK: Rybár (Konrád) – Čerešňák, Čajkovský, Rosandić, Marinčin, Gernát, Kňažko, Nemec – Slafkovský, Hrivík, Cehlárik – Jurčo, Hudáček, Pospíšil – Kelemen, Krištof, Zuzin – Regenda, Daňo, Takáč – Roman.

Zostava FIN: Säteri (Olkinuora) – Hietanen, Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Kemiläinen, Friman, Pokka, Ohtamaa – Hartikainen, Manninen, Granlund – Pakarinen, Filppula, Pesonen – Komarov, Nättinen, Aaltonen – Anttila, Björninen, Mäenalanen.

Druhé semifinále

ROV - Švédsko 2:1 SN (0:0, 1:0, 0:1, 0:0 - 3:2)


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Štart novej sezóny USHL
22. septembra 2022

Štart novej sezóny QMJHL
22. septembra 2022

Štart novej sezóny WHL
23. septembra 2022

Štart novej sezóny OHL
29. septembra 2022

Štart novej sezóny NCAA
1. októbra 2022
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2022 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist