Správy

ZOH 2022: Historické zlato získali Fíni, Slafkovský je MVP

20. februára 2022

Zlaté medaile na hokejovom turnaji končiacich zimných olympijských hier v Pekingu získali hráči semifinálového premožiteľa Slovenska, Fínska.

„Suomi“ sa dočkali svojho historicky prvého zlata na olympiáde po víťazstve 2:1 nad Ruským olympijským výborom, ktorý zlato obhajoval.

Rozhodujúci gól strelil v úvode tretej tretiny Hannes Björninen, ktorý zakončil obrat Fínska z 0:1. Stav vyrovnával v úvode druhej tretiny Ville Pokka a Harriho Säteriho zo 17 striel prekonal len Michail Grigorenko, ktorý v prvej tretine otvoril skóre počas presilovky. Ivan Fedotov čelil 31 strelám.

12. ÄŚĂ­na

Za najužitočnejšieho hráča turnaja bol vyhlásený slovenský útočník Juraj Slafkovský, ktorý v siedmich zápasoch strelil sedem gólov a bol nie len najlepším strelcom, ale aj najproduktívnejším hráčom turnaja.

Do all-star tímu sa okrem neho dostal aj ďalší Slovák - brankár Patrik Rybár. Celkovo vyzerá takto: Rybár (SVK) - Mikko Lehtonen (FIN), Jegor Jakovlev (ROV) - Slafkovský (SVK), Sakari Manninen (FIN), Lucas Wallmark (SWE).