Mladíci v zámorí

Demek a Petrovský hviezdami zápasov + video

05. marca 2022

Ako sa v uplynulej noci darilo slovenským nádejam v popredných súťažiach v zámorí?

V OHL bodovali všetci traja Slováci. Martin Chromiak zaznamenal dve asistencie a mínusový bod vo vzájomnom zápase s Dominikom Jendekom, ktorý strelil svoj 9. gól v sezóne. Servác Petrovský bol 3. hviezdou duelu, v ktorom zaznamenal dve asistencie a tri plusky.

Vo WHL strelil svoj 17. gól v sezóne Jakub Demek, ktorý zaznamenal aj plusku a bol 3. hviezdou zápasu. Jeho tím si zaistil play-off. Jednu asistenciu si pripísal Samuel K?ažko, ktorý zaznamenal aj plusový bod. Mínusový bod a dve trestné minúty zaznamenal Róbert Bačo.

V QMJHL sa do akcie vrátil Markus Suchý, ktorý nebodoval už v 20. zápase po sebe. Jeho spoluhráč Oleksii Myklukha zaznamenal asistenciu.

V USHL vychytal Šimon Latkóczy výhru 3:2 nad Youngstownom, keď kryl 24 striel. Dominik Bartečko nebodoval, Ľubomír Kupčo zaznamenal asistenciu a plusový bod.

V NCAA urobil Dávid Hrenák 23 zákrokov pri prehre 2:3 s Minnesota-Duluth, kt. sa zrodila v predĺžení. Marek Korenčík strelil gól do prázdnej brány a pridal dve plusky. Dve mínusky zaznamenal Miroslav Mucha, ktorý rovnako ako Samuel Solenský, Šimon Jellúš a Jakub Lacka nebodoval.