Mladíci v zámorí

Hrenák a Eliáš žiarili v bráne, piati Slováci skórovali + video

06. marca 2022

Ako sa v uplynulej noci darilo slovenským nádejam v popredných súťažiach v zámorí?

V USHL sa 2. hviezdou zápasu stal Rastislav Eliáš, ktorý kryl 33 striel pri výhre 2:1 nad Chicagom. Dominik Bartečko nebodoval, rovnako ako Ľubomír Kupčo. V akcii bol aj brankár Šimon Latkóczy, ktorý urobil 17 zákrokov pri prehre 2:3 s Youngstownom.

V NCAA vychytal 3. čisté konto v sezóne Dávid Hrenák, ktorý kryl 34 striel pri výhre 2:0 nad Minnesota-Duluth. Darilo sa aj korčuliarom: Miroslav Mucha, Samuel Solenský a Jakub Lacka skórovali. Mucha pridal mínusku, Solenský plusku, Lacka 4 trestné minúty. Marek Korenčík nebodoval.

V OHL bol v akcii zo Slovákov len Servác Petrovský, ktorý počas oslabenia strelil svoj 19. gól v sezóne. Bol aj víťazný pri triumfe 5:0 nad Saginawom. Petrovský si pripísal aj dva plusové body.

V QMJHL boli v akcii všetci Slováci. Matej Kašlík počas oslabenia strelil svoj 21. gól v sezóne a pridal aj asistenciu a plusový bod. Ten zaznamenal Oleksii Myklukha, ktorého spoluhráč Markus Suchý nebodoval už v 21. zápase po sebe. Peter Repčík nazbieral 3 mínusky.

Vo WHL zaznamenal 2 asistencie, 2 plusky a 2 trestné minúty Róbert Bačo. Asistenciu a 2 trestné minúty zaknihoval Samuel K?ažko, asistenciu, plusku a 17 trestných minút Jakub Demek. Ten putoval pod sprchy po faule kolenom. Jozef Kmec pri návrate do zostavy nebodoval.