Mladíci v zámorí

Memorial Cup 2022: Spoznali sme zloženie semifinále, domáci sú vo finále

26. júna 2022

V sobotu sa na prestížnom Memorial Cupe rozhodlo o tom, kto postúpi priamo do finále a kto si o účasť v ňom zahrá v semifinále proti Hamiltonu. Nakoniec sa z úspechu tešil domáci Saint John, ktorý zdolal Shawinigan 5:3 napriek tomu, že prehrával už o tri góly.

Shawinigan – Saint John 3:5 (3:0, 0:4, 0:1)

Góly: 1. Rafanomezantsoa (Bourque), 15. Nadeau (Massicotte, Beaudoin), 20. Veillette (Bourgault, Dube) - 23. Dufour (Villeneuve), 23. Dufour (Kuznecov), 29. Dufour (Lawrence), 35. Poirier (Daoust, Lawrence)(PP), 42. Dufour (Poirier, Francis)
Brankári: Coulombe (31/36) – Hurtubise (26/29); Strely: 29-36

Shawinigan mal nakročené do finále Memorial Cupu, keď po prvej tretine viedol zásluhou gólov Lorisa Rafanomezantsoa, Oliviera Nadeaua a Williama Veiletteho. V druhej tretine sa však Saint John podaril obrat a to aj zásluhou čistého hetriku Williama Dufoura, ktorý pridal aj štvrtý gól, ale až v tretej dvadsaťminútovke ako poistku. Víťazný presný zásah si nakoniec pripísal dvojbodový Jeremie Poirier. Josh Lawrence dvakrát asistoval a Nikolas Hurtubise kryl 26 striel. Jeho náprotivok, Antoine Coulombe, mal viac práce – urobil 31 zákrokov. Sea Dogs sa v ďalšom zápase možno s Cataractes stretnú opäť. Shawinigan si však najskôr bude musieť vo finále poradiť s Hamiltonom. Semifinálový duel sa odohrá v pondelok.

Nasledujúci zápas:
27.06. Shawinigan – Hamilton (semifinále)

Memorial Cup 2022 – Tabuľka

Tím Z V VP P PP B G
1. Sain John (QMJHL) 3 2 0 0 1 7 +3
2. Shawinigan (QMJHL) 3 2 0 1 0 6 0
3. Hamilton (OHL) 3 1 0 2 0 3 -1
4. Edmonton (WHL) 3 0 1 2 0 2 -2
Pozn.: Prvý tím postupuje priamo do finále. Druhý a tretí sa stretnú v semifinále.