Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

MSJ 2022: Slovensko prehralo s Českom o gól

09. augusta 2022

Majstrovstvá sveta juniorov 2022 v kanadskom Edmontone odštartoval súboj rivalov z Česka a Slovenska.

Česko – Slovensko 5:4 (0:2, 3:0, 2:2)

Góly: 23. Ryšavý (Menšík, Hamara), 34. Gut (Kulich, Myšák), 38. Šapovaliv (Urban, Mechura), 48. Myšák (Gut), 59. Szturc (Špaček) - 4. Petrovský, 6. Kašlík (Myklukha, Petrovický), 54. Petrovický (Dvorský)(PP), 57. Kašlík (Petrovský)(PP)

V prvej tretine boli aktívnejším tímom hráči Česka, ale z prevahy nič nevyťažili. Naopak, Slováci im dali v úvode lekciu z efektivity, keď na góly premenili prvé dve príležitosti. Skóre otvoril v štvrtej minúte Petrovský, na 2:0 zvýšil o dve minúty neskôr Kašlík. V závere si Česi zahrali presilovku po vysokej hokejke Honzeka a v záverečných sekundách pomohla Latkóczymu aj bránková konštrukcia. Na strely to bolo zo slovenského pohľadu 6:16.

Článok pokračuje pod reklamou


Slovensko sa ubránilo zvyšku oslabenia, ale dostalo sa pod tlak Česka. To malo najskôr smolu a opäť trafilo tyčku, no v tretej minúte už strelil kontaktný gól Ryšavý. Presilovku si vyskúšali aj Slováci, no čelili počas nej aj brejku Jiříčka. Presilovku následne nevyužili ani hráči v červenom. V 14. minúte sa im však podarilo vyrovnať vďaka dôrazu Guta. Slováci predviedli v závere tretiny krátky vydarený segment, ale ukončil ho protiútok Česka s gólovou bodkou Šapovaliva. Stav bol po zásluhe otočený. Česi nás v druhej dvadsaťminútovke prestrieľali 25:8.

V tretej tretine sa odohralo osem minút, kým sa opäť zmenilo skóre. Česi strelili zásluhou Myšáka svoj štvrtý gól po sebe a viedli už 4:2. V strede tretiny duel spestrila šarvátka, po ktorej sa hralo po štyroch na každej strane. Sedem minút pred koncom dostali Slováci šancu znížiť stav v početnej výhode. Tá sa po minúte zvýraznila po vylúčení Jiříčka a krátko po jeho odchode na trestnú lavicu strelil kontaktný gól Petrovický. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča sa hráči v bielom snažili o vyrovnanie. 18 sekúnd pred vypršaním trestu Jiříčka vyhodil puk z obranného pásma Špaček, čo početnú prevahu natiahlo. Latkóczy musel byť v strehu pri návrate Jiříčka, ku ktorému sa dostal puk. Svoju šancu však nepremenil. Tri a štvrť minúty pred koncom zavládla gólová radosť na druhej strane, keď Kašlík vďaka svojmu dôrazu vyrovnal na 4:4. Česi si vedenie obnovili necelé dve minúty pred koncom zápasu zásluhou prieniku Szturca. Slovensko to v poslednej minúte skúsilo ešte bez brankára. Nepomohlo to a zápas prehralo 4:5, na strely 28:52.

Zostava SVK: Latkóczy (Boľo) – Petrovický, Kmec, Stripai, Štrbák, Groch, Žabka, Bakala – Jedlička, Demek, Sýkora – Petrovský, Myklucha, Kašlík – Honzek, Dvorský, Faith – Repčík, Stümpel, Mišiak.

Zostava CZE: Bednář (Suchánek) – Ticháček, Jiříček, Svozil, Špaček, Hamara, Čech, Němec – Kulich, Gut, Myšák – Ivan, Szturc, Chmelař – Menšík, Ryšavý, Měchura – Šapovaliv, Urban, Hauser.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2023 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist