Mladíci v zámorí

Päť Slovákov skórovalo, Císar bol hviezdou zápasu + video

19. novembra 2022

Mladí Slováci v zámorí sa v piatok postarali hneď o niekoľko gólov.

Vo WHL sa Slovákom darilo strieľať góly – Jozef Viliam Kmec strelil svoj 1. v sezóne a pripísal si dve plusky, Samuel Honzek si 13. gólom v sezóne natiahol gólovú sériu na 5 duelov a pripísal si aj plusku, Róbert Bačo strelil svoj 3. gól v sezóne. On a Kmec sa tešili aj z výhier, Honzek nie.

V USHL sa Peter Císar vďaka 2. gólu v sezóne stal 3. hviezdou zápasu. Zaznamenal aj plusku a štyri trestné minúty. Rastislav Eliáš chytal v tretej tretine a kryl 11 striel z 12. Celý zápas odchytal Ján Korec, ktorý kryl 34 striel pri prehre 3:4 SN s Tri-City. Predĺženie vynútil 5. gólom v sezóne Ľubomír Kupčo. Leo Eperješi zaznamenal dve plusky a dve trestné minúty pri výhre 5:4 PP nad Youngstownom.

V OHL bez bodu. Filip Mešár a Servác Petrovský zaznamenali mínusový bod pri výhrach 3:2 (nad North Bay, resp. Oshawou) a Jakub Chromiak si pripísal mínusku a dve trestné minúty za hákovanie pri prehre 3:4 s Barrie.

V QMJHL sa Žigmund Žöld tešil z výhry 3:2 PP nad Petrom Repríčkom, ale nebodoval už v 10. zápase po sebe. Repčík si pripísal mínusový bod a menší test za krosček. František Ridzo? tiež nebodoval v 10. zápase po sebe. Jeho tím zdolal Rimouski 5:0.

V NCAA asistoval Marek Korenčík, ktorý zaznamenal aj plusku a dve trestné minúty. Ukončil si osemzápasovú bodové suchoty. Asistenciu si pripísal aj Miroslav Mucha a Artur Turanský zaznamenal dve mínusky.