Mladíci v zámorí

Petrovský strelil hetrik, Moško prvou hviezdou zápasu + video

24. novembra 2022

Ako sa v stredu darilo slovenským mladíkom v zámorských ligách OHL, QMJHL, WHL a USHL?

V OHL bol v akcii len Servác Petrovský, no zažiaril. Strelou do prázdnej brány spečatil svoj druhý hetrik v sezóne, aby pomohol k výhre 6:3 nad Windsorom. Pripísal si aj plusový bod. Po 19 zápasoch má na konte 9 gólov a 21 bodov.

Vo WHL si vďaka asistencii Samuel Honzek natiahol bodovú sériu na 8 zápasov. Tešil sa z výhry 6:4 nad Spokane. Videli sme aj slovenský súboj. Róbert Bačo zaznamenal mínusku a dve trestné minúty, Jozef Viliam Kmec dve plusky a dve trestné minúty. Z výhry 5:2 sa tešil druhý menovaný.

V QMJHL si František Ridzo? natiahol bodové suchoty na 12 zápasov. Quebec prehral s Victoriaville 1:4.

V USHL strelil svoj prvý gól v kariére Marián Moško, ktorý ním rozhodol o výhre 5:3 nad Tri-City. Stal sa 1. hviezdou zápasu. Matej Marinov kryl 27 striel pri výhre 4:3 PP nad Sioux Falls. Z krajanov ho prekonal Maxim Štrbák, ktorý si pripísal aj mínusku. Adam Žlnka zaznamenal dve mínusky. Peter Císar nebodoval pri prehre 3:5 s Green Bay, v drese ktorého debutoval Tobias Pitka. Nebodoval.