Mladíci v zámorí

Navrátilec Honzek a slovenskí brankári boli hviezdami zápasov

19. februára 2023

Ako sa darilo slovenským mladíkom v CHL, USHL a NCAA v sobotu 18. februára 2023?

V OHL Filip Mešár asistoval pri jedinom góle Kitcheneru pri prehre 1:6 s Flintom. Pripísal si aj mínusku. Ondrej Molnár si pripísal dve plusky pri výhre 6:5 po predĺžení nad Sault Ste. Marie a Servác Petrovský jednu mínusku pri prehre 2:3 so Saginawom.

Vo WHL sa do akcie vrátil Samuel Honzek, ktorý sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom jeho Vancouver prehral so Saskatoonom 1:2. Prezentoval sa dvoma strelami na bránu.

Peter RepÄŤĂ­k v QMJHL nebodoval. Jeho Charlottetown zdolal Saint John 3:2.

V NCAA Ján Lašák prispel k výhre 1:0 nad Cornellom asistenciou a pripísal si aj plusový bod. Miroslav Mucha (-3), Šimon Jellúš, Artur Turanský a Marek Korenčík nebodovali.

V USHL boli brankári 2. hviezdami. Matej Marinov k výhre 3:2 nad Lincolnom pomohol 34 zákrokmi, Rastislav Eliáš k výhre 3:1 nad Omahou 31 zákrokmi. Adam Žlnka (+1) zaznamenal asistenciu pri prehre 2:3 po predĺžení s Des Moines. Pri výhre 1:0 nad Dubuque asistoval aj Pavol Funtek (+1). Štrbák, Kupčo (-2), Eperješi, Mišiak, Nemec (-1), Císar (+1, 2 TM) a Kopecký nebodovali.