Mladíci v zámorí

Demek a Kupčo hviezdami, Honzek dvojgólový + video

04. marca 2023

Ako sa darilo slovenským nádejam v CHL, USHL a NCAA v piatok 3. marca 2023?

Peter Repčík v QMJHL bodoval už v piatom zápase po sebe. Tentoraz si odniesol asistenciu, mínusový bod a dve trestné minúty za podrazenie z prehry Charlottetownu 2:7 so Sherbrooke.

V OHL zaznamenali dvaja Slováci po asistencii – Servác Petrovský pri výhre 5:2 nad Hamiltonom a Filip Mešár, ktorý k nej pridal aj plusový bod, pri výhre4:1 nad Erie. Jakub Chromiak nebodoval pri výhre 5:1 nad Oshawou.

Vo WHL sa 3. hviezdou stal Jakub Demek (aj +3 a 2 TM), ktorý prvým gólom v sezóne a asistenciou prispel k výhre 8:1 nad Kelownou. Skóroval aj Jozef Viliam Kmec (+2) pri výhre 5:2 nad Spokane a dokonca dva góly, vrátane víťazného, strelil Samuel Honzek (+2) pri výhre 4:2 nad Victoriou. Róbert Bačo nebodoval.

Šimon Latkóczy v NCAA inkasoval päť gólov z 30 striel pri prehre 4:5 po predĺžení s North Dakota. Miroslav Mucha, Artur Turanský (-2) a Marek Korenčík (-1) nebodovali.

USHL: Ľubomír Kupčo strelil svoj 12. gól v sezóne a stal sa 3. hviezdou víťazného zápasu (3:2 PP nad DBQ). Martin Mišiak (+1) zaznamenal asistenciu pri výhre 7:1 nad USA. Matej Marinov kryl 23 striel pri výhre 6:1 nad Omahou. Žlnka (-2, 2 TM), Funtek (-1) a Nemec (-1) nebodovali.