Mladíci v zámorí

Demek zaĹľiaril, skĂłroval aj Chromiak + video

09. marca 2023

V zámorských ligách OHL, WHL, USHL a NCAA sme v stredu 8. marca 2023 videli v akcii aj Slovákov. Ako sa im darilo?

Vo WHL sa 2. hviezdou zápasu stal Jakub Demek, ktorý gólom a dvoma asistenciami pomohol Kamloops k výhre 7:1 nad Everettom. Pripísal si aj dve plusky a menší trest za vysokú hokejku. Jozef Viliam Kmec si pripísal mínusku a 10 trestných minút pri výhre Prince George 6:2 nad Kelownou.

V OHL svoj štvrtý gól v sezóne strelil Jakub Chromiak, ktorý ním pečatil výhru Sudbury 9:2 nad SSM. Ondrej Molnár a Servác Petrovský si pripísali po dva mínusové body. Erie prehralo 1:4 s Flintom, Owen Sound 1:4 s North Bay.

V USHL sa stretli traja Slováci. Pavol Funtek (2 TM za narazenie) a Martin Mišiak sa tešili z výhry Youngstownu 2:1 nad Green Bay, za ktoré si zahral Tobias Pitka (+1).

Šimon Jellúš sa v NCAA tešil z výhry Vermontu 4:2 nad Maine. Z duelu si odniesol dve trestné minúty za nedovolené bránenie.