Mladíci v zámorí

Kupčo hviezdou zápasu, skóroval aj Nemec + video

20. marca 2023

Ako sa darilo slovenským mladíkom v CHL a USHL v nedeľu 19. marca 2023?

Vo WHL sa Samuel Honzek po štvorzápasovej absencii vrátil do akcie a pripísal si asistenciu pri prehre Vancouveru 2:5 s Tri-City. Zaznamenal aj dve trestné minúty za podrazenie.

V OHL bodoval v piatom z posledných šiestich zápasov Filip Mešár, ktorý si z víťazstva Kitcheneru 6:0 nad Kingstonom odniesol asistenciu a dve „plusky“. Jakub Chromiak nebodoval pri prehre Sudbury 5:6 po predĺžení s North Bay.

V QMJHL si plusový bod pripísal Peter Repčík, ktorý nepremenil samostatný nájazd pri prehre Charlottetownu so Saint John 3:4 po nájazdoch.

V USHL sa 2. hviezdou stal Ľubomír Kupčo (aj +1), ktorý svojím 14. gólom v sezóne pomohol k výhre 2:1 po nájazdoch nad Cedar Rapids. V nájazdoch neuspel. Libor Nemec (+1, 2 TM) strelil svoj 6. gól pri prehre 2:3 po nájazdoch so Sioux City. Rastislav Eliáš urobil 26 zákrokov pri prehre 1:7 so Chicagom. Císar (-1) a Eperješi (2 TM) nebodovali.