Mladíci v zámorí

Honzek zažiaril, skórovali aj ďalší dvaja Slováci + video

25. marca 2023

Ako sa darilo slovenským mladíkom v zámorských ligách OHL, QMJHL, WHL a USHL v piatok 24. marca 2023?

V OHL to bolo bez slovenských bodov. Jakub Chromiak (-2) nebodoval pri výhre nad Hamiltonom, Filip Mešár (-1), Servác Petrovský a Ondrej Molnár nebodovali pri prehrách.

Peter Repčík strelil v QMJHL svoj 9. gól v tejto sezóne, aby v 59. minúte vynútil predĺženie. V ?om o výhre jeho Charlottetownu 4:3 nad Saint John rozhodol Jeremie Biekabutuka.

Vo WHL bol 1. hviezdou duelu Samuel Honzek, ktorý svojím 2. gólom v zápase a 3. bodom rozhodol v samom závere tretej tretiny o výhre 3:2 nad Kelownou. Pripísal si aj dve plusky. Po asistencii si vo vzájomnom súboji pripísali Jozef Viliam Kmec (aj +3) a Jakub Demek (-2). Prince George zdolal Kamloops 7:2.

USHL: Samuel Urban sa do brány dostal v 3. tretine a k výhre 4:3 SN nad Lincolnom pomohol 13 zákrokmi. Nekapituloval ani v nájazdoch. Matej Marinov kryl 28 striel z 34 pri prehre 3:7 s Tri-City, Ján Korec 33 z 36 pri prehre 2:3 s Waterloo, pri ktorej Ľubomír Kupčo (aj +1) strelil svoj 15. gól v sezóne. Martin Mišiak asistoval pri výhre 6:1 nad Madisonom. Funtek (-1), Kopecký (-1) a Moško nebodovali.

Rastislav Eliáš (Madison)-- --nechytal
Samuel Urban (Sioux City)01313234:3 SN, v 3. tretine vystriedal Mangba, nájazdy: 6/6