Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

Demek sa teší z postupu, Mešár vypadol. Kam povedú jeho ďalšie kroky?

21. apríla 2023

Dve slovenské nádeje odohrali vo štvrtok v rámci juniorskej CHL zápasy, v ktorých padlo rozhodnutie o osude ich tímov v sériách druhého kola play-off.

Vo WHL sa útočník Jakub Demek tešil z postupu do tretieho kola, keď jeho Kamloops vyhralo štvrtý zápas série proti Portlandu 10:4. Slovenská nádej tímu Vegas Golden Knights sa v dueli prezentovala troma strelami na bránu a po ôsmich dueloch play-off má na konte deväť bodov (3+6).

V OHL sa púť skončila pre útočníka Filipa Mešára, ktorého Kitchener nedokázal prekvapiť po druhýkrát a po prehre 0:4 s Londonom vypadol z play-off po päťzápasovej sérii. Slovenská nádej tímu Montreal Canadiens zaznamenala mínusový bod a play-off končí so ziskom gólu a troch asistencií z deviatich duelov.

Článok pokračuje pod reklamou


Zaujímavá je teraz otázka, čo bude s Mešárom ďalej. Už pred prvým kolom play-off sa totiž hovorilo, že by sa mohol v prípade neúspechu pripojiť k tímu Laval Rocket z Americkej hokejovej ligy (AHL).

Laval má momentálne rozohranú sériu proti Utice, v drese ktorej pôsobí Šimon Nemec a ktorá vedie 1:0 na zápasy. Druhý zápas série na dva víťazné duely sa odohrá v piatok, prípadný tretí v sobotu. Otázne tak je, či to Mešár ešte stihne.

„S Kitchenerom vyradeným Londonom z play-off OHL uvažujem, ako rýchlo dokážu Habs dostať Filipa Mešára do Uticy,“ skonštatoval Scott Matle z Habs Eyes on the Prize.

Ak by Laval dokázal sériu proti Comets vyrovnať či otočiť, Mešár by si ešte mohol zahrať v nejakých zápasoch AHL. Potom by ešte mohol pripadať do úvahy pre potreby slovenskej reprezentácie pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2023 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist