Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

CHL: Kmec na úvod sezóny strelil hetrik! Bodovali aj ďalší dvaja Slováci

23. septembra 2023

V zámorí v piatok odštartovali prvé dve ligy z juniorskej CHL. V QMJHL aj vo WHL sme pritom videli v akcii aj mladých Slovákov.

WHL

Jozef Viliam Kmec v otváracom zápase sezóny dosiahol hetrik, no aj napriek tomu sa nedostal medzi hviezdy zápasu. Jeho Prince George totiž zničilo Tri-City 9:0 a ocenení boli päťbodový Zac Funk (3+2), štvorbodový Ondřej Becher (1+3) a brankár Joshua Ravensbergen, ktorý zastavil všetkých 28 striel. Kmec si pripísal aj štyri plusové body.

Andrej Tomašec nastúpil za Moose Jaw pri prehre 0:4 s Prince Albert. Prezentoval sa jednou strelou na bránu.

Článok pokračuje pod reklamou


QMJHL

V QMJHL sa bodovo presadili dvaja Slováci – obaja si pripísali po asistencii. František Dej pri prehre Sherbrooke 2:3 s Blainville Boisbriand, ktorá sa zrodila po nájazdoch. V nich bratislavský rodák svoj pokus nepremenil. Z duelu si odniesol aj dve „plusky“. Peter Repčík prispel k výhre Drummondvillu 2:1 nad Gatineau a pripísal si aj jeden plusový bod.

Z výhry sa tešil aj Ondrej Maruna, ktorý zaznamenal mínusový bod pri triumfe Charlottetownu 3:1 nad Halifaxom. Ľuboš Stahoň si pripísal „mínusku“ pri prehre Cape Bretonu 0:4 s Monctonom.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2023 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist