Mladíci v zámorí

USHL: PekarÄŤĂ­k prekonal Gajana, bodoval aj Nemec

08. októbra 2023

Aj v sobotu sme v USHL videli dva zápasy, v ktorých sa Slováci postavili proti sebe. Ako sa im darilo?

Juraj Pekarčík strelil svoj druhý gól v sezóne, aby pomohol Dubuque k výhre 4:3 nad Green Bay. Zaznamenal aj mínusový bod a menší trest za filmovanie. V bráne Gamblers stál Adam Gajan, ktorý kryl 27 z 31 striel. Jeho spoluhráč Libor Nemec si pripísal asistenciu, dve trestné minúty za podrazenie a až tri „plusky“.

Samuel Urban urobil 27 zákrokov, ale prehru Sioux City 4:5 po predĺžení s Fargom neodvrátil. Peter Císar ho neohrozil ani raz. Z duelu si odniesol len jeden mínusový bod.

Ďalší Slováci nebodovali ani sa netešili z výhry. Adam Žlnka bol pri prehre Waterloo 4:7 so Sioux Falls, Ľubomír Kupčo zaregistroval dve „mínusky“ a menší trest za vysokú hokejku pri prehre Des Moines 1:4 s Youngstownom. Bol pri nej aj Theo Kiss.