Mladíci v zámorí

CHL: Mišiak a Slávik hviezdami zápasov, skórovali aj ďalší dvaja Slováci

15. októbra 2023

V sobotu boli Slováci v akcii v každej z troch líg CHL. A hneď niekoľkí sa presadili aj gólovo.

OHL

Martin Mišiak sa stal treťou hviezdou zápasu, keď druhým gólom v sezóne a dvoma asistenciami pomohol k výhre Erie 7:1 nad Windsorom. Ondrej Molnár si pripísal asistenciu a obaja aj po dva plusové body.

Svoj tretí gól v sezóne strelil pri výhre Sarnie 5:3 nad Londonom Roman Kukumberg, ktorý si pripísal aj plusový bod.

Skóroval aj Servác Petrovský, ktorý svojím druhým gólom v ročníku pomohol Owen Sound k výhre 4:0 nad Sault Ste. Marie.

Druhou hviezdou zápasu bol pri premiére v lige brankár Damian Slávik, ktorý kryl 26 striel pri výhre Guelphu 2:1 nad Flintom.

QMJHL

V QMJHL Slováci nebodovali. Len Ondrej Maruna sa tešil z vĂ˝hry – Charlottetown zdolalo Moncton 3:2 po predĺženĂ­. František Dej nebodoval pri prehre Sherbrooke 2:3 s Baie-Comeau, Peter RepÄŤĂ­k pri prehre Drummondvillu 2:5 s Acadie-Bathurst a Ä˝uboš StahoĹ? pri prehre Cape Bretonu 2:4 s Rouyn-Norandou.

WHL

Vo WHL skončili slovenskí mladíci bez bodu. Samuel Barcík sa tešil z výhry Saskatoonu 2:0 nad Calgary a zaznamenal dve trestné minúty za narazenie. Andrej Tomašec nebodoval pri prehre Moose Jaw 3:6 s Prince Albert.