Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

CHL: Viacbodoví. Mešár so skvelou prácou pri góle v predĺžení. Vynútil ho Mišiak! + video

28. októbra 2023

V piatok sa slovenskí mladíci predstavili v každej z troch líg kanadskej CHL.

OHL

Filip Mešár zaznamenal pri sezónnom debute v OHL dve asistencie a druhou prihrával v predĺžení na víťazný gól Kitcheneru, ktorým Sop rozhodol o výhre 5:4 nad Erie. Jeho krajania v drese súpera boli tiež viacbodoví. Martin Mišiak vynútil 5. gólom v sezóne nadstavený čas a pripísal si aj asistenciu a tri „plusky“, aby bol druhou hviezdou zápasu. Ondrej Molnár medzitým nazbieral tri asistencie a tri plusové body.


Z výhry Sudbury 5:2 nad Guelphom sa tešil Dalibor Dvorský, ktorý zaznamenal asistenciu, plusový bod a dve trestné minúty za vysokú hokejku. Roman Kukumberg si pripísal „mínusku“ pri prehre Sarnie 2:4 s Windsorom a Alex Čajkovič „plusku“ pri prehre North Bay 4:5 po predĺžení s Brantfordom.

QMJHL

V QMJHL bodoval Ondrej Maruna, ktorý zaznamenal asistenciu a plusový bod pri prehre Charlottetownu 2:6 s Halifaxom. František Dej sa tešil z výhry nad Lubošom Stahoňom, keď jeho Sherbrooke porazilo Cape Breton 2:0. Ani jeden z nich nebodoval.

WHL

Vo WHL bol v akcii obranca Samuel Barcík, ktorý zaznamenal dva mínusové body pri prehre Saskatoonu 3:5 s Reginou. Po desiatich zápasoch sezóny má na konte dve asistencie. Piatkový duel bol jeho prvý od 15. októbra.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist