Mladíci v zámorí

USHL: Gajan a Pekarčík zažiarili, bodovali aj ďalší Slováci

28. októbra 2023

Ako sa darilo Slovákom v USHL v noci z piatka na sobotu?

Adam Gajan sa stal treťou hviezdou zápasu, v ktorom s 37 zákrokmi doviedol Green Bay k výhre 3:2 po predĺžení nad Muskegonom. Libor Nemec zaznamenal menší trest za hrubosť. Samuel Urban čelil len 13 strelám pri výhre Sioux City 6:3 nad Chicagom.

Juraj Pekarčík ako druhá hviezda zápasu nazbieral tri asistencie a tri plusové body pri výhre Dubuque 7:3 nad Tri-City. Po 11 dueloch má na konte 14 bodov (3+11). Theo Kiss dvoma a Ľubomír Kupčo jednou asistenciou pomohli Des Moines k triumfu 6:3 nad Cedar Rapids. Kiss si pripísal aj plusový bod, Kupčo mínusový. Kiss má po siedmich dueloch na konte tri body (1+2), Kupčo ich v 10 dueloch nazbieral osem (4+4).

Peter Císar zaznamenal mínusový bod a dve trestné minúty za podrazenie pri výhre Farga 4:3 po predĺžení nad Omahou, Max Ferkodič bol potrestaný za hákovanie pri prehre Lincolnu 1:5 s Waterloo.