Vyhľadávanie
Mladíci v zámorí

Urban prvou hviezdou. Vyhral aj Gajan, Nemec a Císar skórovali + video

18. novembra 2023

Ako sa v piatok darilo mladým Slovákom v USHL a NCAA?

USHL

Samuel Urban bol prvou hviezdou zápasu, v ktorom s 29 zákrokmi pomohol k výhre Sioux City nad Sioux Fallas pomerom 4:3 po nájazdoch, v ktorých kapituloval len raz zo štyroch sérií. Adam Gajan kryl 39 striel pri výhre Green Bay 5:3 nad Madisonom. Libor Nemec k nej prispel svojím 10. gólom v sezóne a bol aj vylúčený za narazenie zozadu.

Peter Císar strelil svoj štvrtý gól v sezóne a pripísal si mínusový bod pri prehre Farga 4:5 s Výberom USA.

Článok pokračuje pod reklamouĽubomír Kupčo zaznamenal asistenciu a dva plusové body pri výhre Des Moines 4:1 nad Lincolnom. Jeho spoluhráč Theo Kiss nebodoval v piatom zápase po sebe a pripísal si menší trest za nešportové správanie. Max Ferkodič nebodoval už v ôsmom zápase po sebe a pripísal si „mínusku“. Adam Žlnka si pripísal dva mínusové body pri prehre Waterloo 5:6 s Dubuque. Nebodoval v štvrtom zápase po sebe.

NCAA

Šimon Latkóczy inkasoval šesť gólov z 32 striel a po druhej tretine striedal. Jeho Omaha prehrala s Denverom nakoniec 4:8. Maxim Štrbák si pripísal plusový bod a menší trest za nedovolené bránenie pri výhre Michigan State 4:2 nad Wisconsinom. Ján Lašák nazbieral tri mínusové body pri prehre St. Lawrence 0:5 s Yaleom, Artur Turanský jeden pri prehre Miami 4:6 s North Dakota. Marián Moško nebodoval pri prehre Cornellu 4:8 s Quinnipiac.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku
Dôležité termíny
Majstrovstvá sveta juniorov
26. decembra 2022 - 5. januára 2023

CHL/NHL Top Prospects Game
25. januára 2023

Vstupný draft NHL
28. a 29. júna 2023
SlovakKHL.sk je portál, ktorý od roku 2010 poskytoval spravodajstvo z KHL zamerané predovšetkým na slovenských hráčov. Od februára 2022 pokrýva mladé slovenské nádeje v popredných zámorských ligách.

© 2010 - 2024 SlovakKHL.sk

Facebook
SlovakKHL.sk
TOPlist