Petrovský si natiahol bodovú sériu. Presadili sa aj ďalší dvaja Slováci

24. novembra 2023

V noci zo štvrtka na piatok boli v akcii Slováci v OHL, QMJHL a USHL. Niekoľkí bodovali.

OHL

Servác Petrovský bodoval v štvrtom zápase po sebe, keď s prihrávkou prispel k výhre Owen Sound 3:0 nad Barrie. Pripísal si aj dve trestné minúty za hrubosť. Bodoval aj obranca Adam Čajkovič, ktorý zaznamenal asistenciu a dve „plusky“ pri prehre North Bay 3:6 s Londonom. Martin Mišiak a Ondrej Molnár nebodovali pri výhre Erie 3:2 po predĺžení nad Sault Ste. Marie.

QMJHL

V QMJHL obaja Slováci prehrali. Peter RepÄŤĂ­k však pri prehre Drummondvillu 3:4 s Blainville Boisbriand aspoĹ? bodoval – pripĂ­sal si asistenciu. K nej pribudol aj mĂ­nusovĂ˝ bod, ktorĂ˝ zaknihoval v treĹĄom zápase po sebe. Ondrej Maruna zaznamenal dva mĂ­nusovĂ© body pri prehre Charlottetownu 2:5 s Monctonom.

USHL

Útočník Adam Žlnka v USHL nebodoval už v siedmom zápase po sebe. Jeho Waterloo porazilo Cedar Rapids 2:0. Slovenská nádej Arizony má po 13 dueloch sezóny na konte 7 bodov (4+3). Všetky nazbierala pred zranením.