Jenčko zažiaril, skóroval aj Císar! Latkóczy bol oporou v bráne + video

25. novembra 2023

Ako sa darilo talentovaným Slovákom z USHL a NCAA v noci z piatka na sobotu?

USHL

Daniel Jenčko strelil v USHL ďalšie dva góly, aby pomohol Youngstownu k výhre 5:4 nad USA. Jeho tretí gól v sezóne bol víťazný a stal sa prvou hviezdou zápasu.

Peter Císar strelil svoj piaty gól v sezóne a pripísal si aj plusový bod pri výhre Farga 8:0 nad Chicagom.

Theo Kiss nebodoval už v siedmom zápase po sebe. On a Ľubomír Kupčo si pripísali po dve trestné minúty za podrazenie, resp. narazenie pri výhre Des Moines 3:2 nad Dubuque. Max Ferkodič zaznamenal dve trestné minúty za nedovolené bránenie pri výhre Lincolnu 7:3 nad Sioux Falls.

NCAA

Šimon Latkóczy urobil v NCAA 25 zákrokov, aby doviedol Omahu k výhre 2:1 nad Augustanou. Maxim Štrbák nebodoval pri nájazdovej výhre Michigan State 4:3 nad Minnesotou. Artur Turanský si pripísal mínusový bod pri prehre Miami 3:4 s Mercyhurst. Nebodoval už v 10. zápase po sebe. Ján Lašák nebodoval pri prehre St. Lawrence 1:5 s Western Michigan.